X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Gaz-System przygotowuje teren pod budowę gazociągu Baltic Pipe w Polsce i w Danii

24.03.2020 12:03
Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System przygotowuje teren pod budowę Baltic Pipe - w Polsce i w Danii. Gazociąg ten ma połączyć polski i duński system przesyłu gazu, dzięki czemu do Polski trafi gaz szelfu norweskiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock

Rocznie będzie mógł transportować do 10 mld m3 błękitnego surowca z Danii do Polski i do 3 mld m3 z Polski do Danii. Jest to strategiczna inwestycja z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski i regionu.

W przesłanym IAR komunikacie Gaz-Systemu napisano, że "w marcu w okolicy duńskiego wybrzeża rozpoczęto prace związane ze zmianą lokalizacji dróg na obszarze, w którym gazociąg podmorski Baltic Pipe połączy się z odcinkiem lądowym. Z kolei w Polsce przygotowanie terenu m.in. pod plac budowy na trasie Niechorze - Płoty jest już na ukończeniu".

Poinformowano też, że w najbliższym czasie w Danii zmianie ulegnie przebieg dróg w rejonie inwestycji - "wykonawca przebuduje układ dwóch lokalnych tras biegnących w miejscu lądowania gazociągu w Danii".

Budowa podmorskiego odcinka Baltic Pipe ma się rozpocząć w w tym roku, a zakończyć dwa lata później. 1 października 2022 roku gazociąg ten ma być gotowy do wykorzystania.

31 grudnia 2022 roku wygasa długoletni kontrakt jamalski. W połowie listopada 2019 roku PGNiG oficjalnie poinformował, że umowa nie zostanie przedłużona.

Jak informowali wcześniej przedstawiciele gazowej firmy, w 2023 roku spółka będzie w stanie zaspokoić popyt krajowy na błękitne paliwo w wysokości ponad 24 miliardów metrów sześciennych gazu. Podkreślono, że będzie to surowiec z bezpiecznych źródeł - między innymi z Norwegii, LNG i z krajowego wydobycia.

Projekt realizowany jest przez polskiego operatora gazociągów przesyłowych Gaz-System oraz operatora duńskiego systemu przesyłowego gazu Energinet.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Baltic Pipe gaz ziemny