X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Baltic Pipe

UE wesprze finansowo budowę Baltic Pipe

215 milionów euro z unijnego budżetu zostanie zainwestowanych w budowę połączenia gazowego między Polską a Danią. Projekt Baltic Pipe znalazł się na liście europejskich projektów dotyczących infrastruktury energetycznej, które uzyskają dofinansowanie. Państwa członkowskie zaakceptowały wniosek Komisji w tej sprawie, opiewający w sumie na prawie 800 milionów euro.
Zobacz więcej na temat:  Baltic Pipe Komisja Europejska Unia Europejska

Ekspert: kończy się czas dominacji Gazpromu na polskim rynku

– Dzięki Baltic Pipe, w perspektywie kilkunastu lat, Polska zaoszczędzi nawet 4 mld złotych. Jego powstanie przełoży się prawdopodobnie również na niższe ceny gazu dla Polaków – wskazał Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl. W piątek zostały dopełnione formalności, dzięki którym w życie weszła umowa o budowie gazociągu Baltic Pipe.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Baltic Pipe gaz ziemny gaz Gazprom energetyka infrastruktura bezpieczeństwo energetyczne PGNiG Ministerstwo Energii

Ustalenie granicy pomiędzy Polską a Danią przyspieszy powstanie Baltic Pipe

Po intensywnych negocjacjach Dania i Polska uzgodniły przebieg morskiej granicy, która podzieli szelfy kontynentalne i wyłączne strefy ekonomiczne obydwu państw w części Morza Bałtyckiego, znajdującej się na południe od Bornholmu – podało w czwartek polskie MSZ. - Przez obszar obejmujący ponad 3500 mkw. będzie przechodził Baltic pipe, w którym zarówno Polacy, jak i Duńczycy pokładają wielkie nadzieje - komentowała w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik, Biznes Alert, Tygodnik Solidarność. 
Zobacz więcej na temat:  gaz Baltic Pipe Dania polityka Polityka zagraniczna Polski

Trójmorze: region uniezależnia się od rosyjskiego gazu

Jednym z tematów inicjatywy Trójmorza był wciąż aktualny problem uzależnienia się od dostaw rosyjskiego gazu. Stąd mówiono na nim nie tylko o zagrożeniu gazociągiem Nord Stream, ale i inicjatywach stworzenia systemu gazowego w regionie, opartego o paliwo z USA czy z Morza Północnego. Dzisiaj na Słowacji rozpoczęto budowę interkonektora gazowego łączącego Polskę z naszym połydniowym sąsiadem.
Zobacz więcej na temat:  gaz ziemny energetyka Nord Stream 2 Baltic Pipe GOSPODARKA