Polskie Radio
Section05
Baltic Pipe

Daniel Obajtek o rekordowym ratingu Orlenu: świadczy o naszej skuteczności

Prezes Orlenu Daniel Obajtek w poniedziałek powiedział, że o skuteczności koncernu świadczy jego rekordowy rating w ocenach dwóch największych agencji: Fitch Ratings oraz Moody's. Podczas konferencji prasowej Daniel Obajtek podkreślił, że klasyfikacja przeprowadzona przez te dwie międzynarodowe firmy jest bardzo wiarygodna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Orlen GOSPODARKA paliwa rating inwestycje Baltic Pipe Norwegia energetyka bezpieczeństwo energetyczne gaz ziemny ropa naftowa

Grupa Orlen przejmuje kontrolę nad KUFPEC Norway. Obajtek: wzrośnie nasze wydobycie gazu ziemnego

- Przejmujemy udziały w kolejnych złożach w Norwegii, wzmacniając bezpieczeństwo energetyczne Polski. W efekcie przejęcia KUFPEC Norway nasze wydobycie gazu ziemnego w Norwegii wzrośnie o jedną trzecią i przekroczy 4 mld m sześc. rocznie - powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen Daniel Obajtek gaz ziemny Baltic Pipe ropa naftowa POLSKA inwestycje

PR24 Pierwsza rocznica uruchomienia Baltic Pipe. Prezes Gaz-System: dziś Polska jest bezpieczniejsza energetycznie

- Projekt dywersyfikacji źródeł energii był i jest fundamentalny, bo uniezależnia nas od surowców rosyjskich - mówił w Polskim Radiu 24 prezes spółki Gaz-System Marcin Chludziński. 1 października 2023 r. minął rok od uruchomienia gazociągu podmorskiego Baltic Pipe, który zapewnia dostawy gazu z szelfu norweskiego przez Danię do Polski.
Zobacz więcej na temat:  Baltic Pipe gaz POLSKA Polskie Radio 24 GOSPODARKA infrastruktura krytyczna infrastruktura

Bezpieczeństwo energetyczne. Minister Moskwa: to dzięki konsekwentnej polityce dywersyfikacyjnej

- Konsekwentna polityka dywersyfikacyjna zapewniła Polsce bezpieczeństwo pod względem możliwości dostaw, pomimo całkowitego wstrzymania przesyłu gazu z Rosji przez Białoruś i Ukrainę - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka bezpieczeństwo energetyczne Ministerstwo Klimatu i Środowiska Anna Moskwa POLSKA energia atomowa energia odnawialna wojna na Ukrainie LNG Baltic Pipe