X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Litwa chce solidarnego bojkotu białoruskiej energii przez kraje bałtyckie. Prosi o pomoc szefową KE

29.06.2020 12:15
Litewski prezydent Gitanas Nauseda zwrócił się z prośbą do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Layen o pośrednictwo w rozmowach z Łotwą i Estonią. Chodzi o kwestie solidarnego bojkotu zakupu energii elektrycznej z elektrowni atomowej na Białorusi.
Elektrownia atomowa
Elektrownia atomowaShutterstock.com/Kletr

Litwa zabiega, aby żadne z państw bałtyckich nie kupowało energii elektrycznej wyprodukowanej w elektrowni atomowej na Białorusi. Sprzeciwia się temu Łotwa, co uniemożliwia osiągnięcie solidarnego porozumienia w tej sprawie.

Polska nie kupi energii z Białorusi

Jak zaznaczył Gitanas Nauseda, dialog prowadzony przez kraje bałtyckie nie przyniósł do tej pory spodziewanego rezultatu. Stąd też jego prośba o mediację skierowana do szefowej KE.

Prezydent Litwy powiedział, że obecnie jest przygotowywany projekt przyszłego porozumienia.

W ubiegłym tygodniu Gitanas Nauseda zrezygnował z udziału w tradycyjnym szczycie przywódców krajów bałtyckich. Polska już wcześniej ogłosiła, że nie kupi energii elektrycznej z białoruskiej siłowni.

IAR/ho

Zobacz więcej na temat: Białoruś atom Litwa