X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska i Czechy z najniższym bezrobociem w Unii Europejskiej

03.07.2020 10:00
Polska i Czechy z najniższym bezrobociem w Unii Europejskiej. Dane dotyczące rynku pracy w maju przedstawił urząd statystyczny Eurostat.
Audio
  • Eurostat - Polska i Czechy z najniższym bezrobociem w UE [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneSergey Nivens/ Shutterstock.com

Najnowsze dane przedstawiają sytuację w Unii dwa miesiące po wybuchu pandemii. W Czechach było wtedy 2,4 procent bezrobotnych, w Polsce - 3 procent. Choć te dane różnią się od informacji podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia. 

Według Eurostatu, na trzecim miejscu w Unii jest Holandia z bezrobociem na poziomie 3,6 procent. Najgorsza sytuacja pod tym względem jest w Hiszpanii, gdzie w maju pracy nie miało 14,6 procent. Jeśli chodzi o Grecję to ostatnie dane, którymi dysponuje Eurostat są z marca, wtedy było 14,4 procent bezrobotnych Greków. Za Grecją uplasował się Cypr, gdzie bezrobocie przekroczyło 10 procent. W całej Unii Europejskiej bez pracy było 6,7 procent, w eurolandzie 7,4 procent.

IAR/ks