X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Bon turystyczny wesprze nie tylko rodziny, ale też branżę turystyczną i całą gospodarkę

04.07.2020 11:21
Turystyka staje się coraz ważniejszą gałęzią polskiej gospodarki, dlatego tej branży, która tak mocno ucierpiała podczas pandemii, trzeba pomóc, i służy temu m.in. bon turystyczny – mówiła w Poznaniu wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneRossHelen/Shutterstock.com

Wicepremier Jadwiga Emilewicz podkreślała, że dane mówią, iż turystyka staje się coraz ważniejszą gałęzią polskiej gospodarki.

Turystyka generuje 8 proc. PKB, zatrudnia 1,3 mln osób

W ub. roku turystyka kontrybuowała na poziomie nieco ponad 8 proc. do polskiego PKB. W dziale turystyka tworzonych jest ok. 1,3 mln miejsc pracy – i obserwujemy tendencję wzrostową w każdym kolejnym roku – podkreślała Jadwiga Emilewicz.

Turystyka jedną z branż, która najwcześniej i najbardziej odczuła skutki koronawirusa

Jak dodała, branża turystyczna jest jednak jedną z tych, które najbardziej odczuły skutki epidemii.

- To pierwsze anulacje, jeszcze wtedy, wycieczek szkolnych, które miały się odbyć do końca roku szkolnego, wyjazdów weekendowych, cała baza noclegowa, hotelowa, agroturystyczna – to były te, które właściwie straciły rację bytu. Nie mówiąc o tych najmniejszych podmiotach w sektorze, jak przewodnicy, piloci, którzy też ten sezon będą musieli uznać, jeśli nie za kompletnie na minusie, to zdecydowanie to będzie sezon strat – wskazała.

Bon turystyczny dociera do klientów, ale wspiera branżę

Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że z tego właśnie powodu bon turystyczny jest rozwiązaniem, które skierowane jest konkretnie na pomoc branży turystycznej – obok rozwiązań zaproponowanych przedsiębiorcom m.in. w ramach tarczy antykryzysowej.

Wicepremier tłumaczyła, że bon turystyczny, z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, ma także bardzo wyraźny walor polityki wsparcia rodzinnego. - Beneficjentami bonu będą dzieci, ok. 6,5 mln dzieci - mówiła.

Bon turystyczny wspiera branżę nie tylko w te wakacje

- Z bonu można będzie skorzystać do marca 2022 roku, a prawa będą nabywać dzieci, które urodzą się do końca 2021 roku. To rozciągnięcie w czasie sprawi, że z bonu będziemy korzystać nie tylko w te wakacje, ale taż mam nadzieję wzmocni on sektor turystyczny, branżę turystyczną także w tych trudnych, nie tylko ze względu na COVID-19, okresach - między wakacjami a feriami, i od ferii do sezonu wakacyjnego – dodała.

Jadwiga Emilewicz tłumaczyła, że beneficjenci bonu nie będą otrzymywać wpłaty na konto, ale będą uzyskiwali czek numeryczny i nim właśnie będą płacić u podmiotów, które na mocy ustawy są do tego uprawnione, czyli będzie to m.in. szeroko rozumiana baza noclegowa, od agroturystyki po hotele, a także organizatorzy wypoczynku, organizatorzy obozów sportowych czy harcerskich dla dzieci i młodzieży.

Podkreśliła, że ustawą o bonie turystycznym Sejm zajmie się najpewniej podczas najbliższego posiedzenia w dniu 22 lipca.

PAP/ho