X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina do 2023 roku chce uniezależnić się od dostaw energii z Rosji i Białorusi

26.01.2021 10:20
Ukraina zamierza odłączyć się od systemów elektroenergetycznych Federacji Rosyjskiej i Białorusi do 2023 roku - zapowiedział w wywiadzie dla telewizji Ukraina24 minister spraw zagranicznych tego kraju Dmitrij Kuleba. Jak dodał, ukraiński system energetyczny ma skorzystać z dostaw energii elektrycznej z Unii Europejskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnewest cowboy/ Shutterstock

- Celem Ukrainy jest wejście do unijnego systemu dostaw energii elektrycznej w 2023 roku. Oznacza to, że musimy odciąć się od białoruskiego i rosyjskiego systemu oraz w pełni zintegrować się z UE. Idziemy tą drogą. I dla mnie, jako szefa ministerstwa spraw zagranicznych, jest to zadanie fundamentalne – powiedział szef resortu spraw zagranicznych Ukrainy.

To już kolejne tego typu zapowiedzi wysokich przedstawicieli ukraińskiego rządu. Wcześniej, nominowany na szefa ministerstwa energetyki Jurij Witrenko zapowiedział, że odłączenie Ukrainy od jednolitego systemu elektroenergetycznego z Rosją i Białorusią będzie jego priorytetowym zadaniem. Podkreślił, że celem jest wpięcie Ukrainy do systemu europejskiego, gdzie ceny i warunki są transparentne i przejrzyste.


Źródło: biznesalert.pl/Ukraina24