X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wpływowy niemiecki polityk apeluje o moratorium na budowę Nord Stream 2

01.04.2021 15:49
Koordynator rządu Niemiec ds. współpracy transatlantyckiej Peter Beyer zaapelował o moratorium na budowę gazociągu Nord Stream 2. Jak powiedział tygodnikowi "WitrschaftsWoche" projekt jest poważną przeszkodą w ożywieniu stosunków atlantyckich.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock / eleonimages

- Projekt jest poważną przeszkodą dla ponownego uruchomienia stosunków transatlantyckich - zaznaczył Beyer w opublikowanej w środę rozmowie. - Amerykanie oczekują od nas nie tylko zmiany retoryki, ale także działania. Dlatego apeluję o moratorium na budowę Nord Stream 2 - podkreślił przedstawiciel rządu RFN.

Zdaniem Beyera Niemcy muszą wziąć pod uwagę, że nie spełniły się nadzieje na złagodzenie sporu wokół gazociągu wraz ze zmianą władzy w USA. - Europejska suwerenność nie może być źle rozumiana i interpretowana jako europejska forteca - zaakcentował. - Silna Europa - tak. Izolacja od USA - nie - podsumował Beyer.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken wypowiadał się ostro przeciwko budowie Nord Stream 2 podczas swojej inauguracyjnej wizyty w Brukseli pod koniec marca. "W Ameryce zmienił się rząd, ton jest pojednawczy, ale krytyka ta sama - poprzez Nord Stream 2 Niemcy grają na korzyść Rosji" - pisał wówczas dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Budowie ukończonego w 94 proc. gazociągu, biegnącego z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku, ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie oraz Stany Zjednoczone.


IAR/PAP/dad