X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś organizuje połączenia lotnicze przez terytorium Rosji

05.06.2021 09:40
Białoruś próbuje zorganizować dodatkowe połączenia lotnicze z ominięciem lotnisk Unii Europejskiej. Chce w ten sposób chronić się przed skutkami zakazu lotów do krajów Wspólnoty.
Audio
  • Białoruś organizuje połączenia lotnicze przez terytorium Rosji [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnePixabay

W związku z sankcjami wprowadzonymi przez Unię Europejską Białoruś planuje rozwinąć siatkę połączeń z wykorzystaniem przestrzeni powietrznej Rosji. Zamierza zwiększyć liczbę lotów białoruskich linii lotniczych do Moskwy, tureckiego Istambułu oraz do gruzińskich miast: Tbilisi i Batumi. W ten sposób Białorusini będą mogli nadal podróżować do krajów Unii Europejskiej. Ponadto od połowy czerwca białoruskie linie lotnicze "Belavia: wznawiają loty do Ałmaty, byłej stolicy Kazachstanu. 

Unia Europejska wprowadziła zakaz przelotów przez przestrzeń powietrzną Unii Europejskiej i zakaz lądowania na lotniskach w UE dla wszystkich białoruskich przewoźników lotniczych. Bezpośrednią przyczyną było zmuszenie do lądowania w Mińsku pod koniec maja samolotu relacji Ateny-Wilno, na pokładzie którego znajdował się opozycyjny bloger Raman Pratasiewicz. Mężczyzna został zatrzymany przez białoruskie władze i cały czas przebywa w areszcie.
Zakaz zacznie obowiązywać od północy.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: lotnictwo Białoruś sankcje