Redakcja Polska

Pierwsze umowy lotniska w Radomiu

08.11.2021 14:45
Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze podpisało pierwsze umowy w sprawie przyszłości lotniska w Radomiu. PPL podpisał list intencyjny w touroperatorem firmą Coral Travel. Mogłaby ona organizować wyjazdy z wylotem właśnie w Radomiu.
Terminal Lotniska Radom-Sadków
Terminal Lotniska Radom-SadkówPAP/Piotr Polak

Właściciel portu podpisał też porozumienie z Powiatowym Urzędem Pracy w Radomiu w sprawie zatrudniania pracowników. Jak mówi szef PPL Stanisław Wojtera, lotnisko będzie miał pozytywny wpływ na rynek pracy. Zaznaczył, że lotnisko ożywi cały region, a miejsca pracy powstaną nie tylko na samym lotnisku, ale także w firmach tworzących otoczenie portu.

W tej chwili terminal lotniska jest już prawie gotowy. Trwają prace związane z budową dróg postojowych dla samolotów. Trwa przebudowa wieży kontrolnej. Pas startowy jest już prawie gotowy do użytku. Rocznie lotnisko będzie mogło obsłużyć ponad 3 miliony pasażerów. W planach jest też budowa kilku parkingów na ponad 3 tysiące miejsc.

Głównym elementem działalności portu w Radomiu będzie ruch czarterowy i niskokosztowy. Jak mówi Stefan Świątkowski z PPL jednym z segmentów będzie też ruch pielgrzymkowy:

Pierwsze samoloty pasażerskie mają odlecieć z lotniska w Radomiu wiosną 2023 roku. Budowa portu kosztuje 800 milionów złotych.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Radom

Trwa gazowy szantaż? Analiza instytutu Bruegel potwierdza działania Gazpromu

08.11.2021 09:22
Analiza prestiżowego, brukselskiego instytutu badawczego Bruegel potwierdza działania Gazpromu, o których informowała między innymi Polska. Chodzi o wstrzymanie dostaw do Europy rurociągami prowadzącymi przez Polskę, Białoruś i Ukrainę.