Polskie Radio
Section05
Radom

Kuriozalne zwolnienie. Firma jeszcze chce na tym zarobić

Sprawa graficzki zwolnionej z pracy przez komunikator internetowy i oburzenia, jakie wywołał styl komunikacji pracodawcy, zatacza coraz szersze kręgi. Po internetowej burzy rozpętanej przez dziewczynę, w którą włączyło się nawet Ministerstwo Sprawiedliwości, pracodawca najpierw wydał oświadczenie, a teraz próbuje zyskać na całej historii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Radom internet praca społeczeństwo

Strajk okupacyjny w radomskiej Wyższej Szkole Inżynierskiej. Uczestnicy żądali demokratycznych przemian

Strajk okupacyjny w radomskiej Wyższej Szkole Inżynierskiej rozpoczął się 26 października 1981 roku, a zakończył go stan wojenny wprowadzony 13 grudnia tego samego roku. Był on najdłuższym ze wszystkich ówczesnych strajków w PRL. Stał się początkiem ogólnopolskiego strajku środowisk akademickich. Przystąpiło do niego 70 proc. uczelni w całym kraju.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski strajki Radom Jakub Domoradzki Wyższa Szkoła Inżynierska Michał Jakubiak Wojciech Jakubiak

Sylwetka ks. Romana Kotlarza. "Kapelan" - reportaż Anety Pawłowskiej-Krać

"Chleba naszego powszedniego daj nam - tak wołał Radom, tak wspólnie wołaliśmy razem – ja z wami" - mówił w jednym kazań ksiądz Roman Kotlarz o wydarzeniach Czerwca '76. Duchowny 25 czerwca 1976 roku, w dniu robotniczego protestu przeciwko drastycznym podwyżkom cen, znalazł się na ulicach Radomia i pobłogosławił protestujący tłum. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż historia Polski Solidarność Czerwiec 1976 Radom Aneta Pawłowska-Krać

Sylwetka ks. Romana Kotlarza. Reportaż "Kapelan" [POSŁUCHAJ]

"Chleba naszego powszedniego daj nam - tak wołał Radom, tak wspólnie wołaliśmy razem – ja z wami" - mówił w jednym kazań ksiądz Roman Kotlarz o wydarzeniach Czerwca '76. Duchowny 25 czerwca 1976 roku, w dniu robotniczego protestu przeciwko drastycznym podwyżkom cen, znalazł się na ulicach Radomia i pobłogosławił protestujący tłum. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż historia Polski Solidarność Czerwiec 1976 Radom Aneta Pawłowska-Krać

Polskie radiostacje dla wojska. Grupa WB: w przyszłym roku osiągniemy zdolność do ich produkcji

Po raz pierwszy w dziejach polscy żołnierze będą dysponowali w pełni krajowymi radiostacjami z certyfikowaną w Polsce narodową kryptografią - w przyszłym roku osiągniemy pełną zdolność do produkcji - zadeklarowali przedstawiciele Grupy WB, producenta m.in. systemów łączności dla wojska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojsko Wojsko Polskie rakieta armia łączność bezprzewodowa Radom inwestycje broń

Każdy może pomóc Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu

Wolontariusze służą chorym 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu szuka wolontariuszy - ludzi, którzy chcieliby pomóc, nie tylko przy chorych. - Angażując się w dzieło hospicjum, z założenia nie otrzymujemy wynagrodzenie w formie pieniężnej. Naszym wynagrodzeniem jest satysfakcja, uśmiech chorego i poczucie dobrze wykonanej pracy - mówiła w Polskim Radiu 24 lekarz-wolontariusz Maria Cygan.
Zobacz więcej na temat:  hospicjum Radom pomoc POLSKA społeczeństwo

"Nie ma zgody na kłamstwa i manipulacje". Bąkiewicz złożył akt oskarżenia przeciwko Frysztakowi

Kandydat z listy Prawa i Sprawiedliwości na posła Robert Bąkiewicz złożył w środę w sądzie w Radomiu prywatny akt przeciwko posłowi KO Konradowi Frysztakowi. Według Bąkiewicza Frysztak miał go zniesławić, zapowiadając publicznie rozpoczęcie "akcji oporu i obronę Radomia przed faszyzmem, szowinizmem i nacjonalizmem" Bąkiewicza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radom Konrad Frysztak akt oskarżenia sądownictwo

Politycy PO zamieszani w aferę korupcyjną w Radomiu? "Jak wrócę, zrobimy przetarg, żeby wam to zrekompensować"

"Jak ja tam wrócę, zrobimy jakiś przetarg, żeby wam to zrekompensować, tyle mogę na razie obiecać" - miał zwracać się były prezes radomskiej spółdzielni do radnej z PO. To treść wypowiedzi, które portal niezalezna.pl ujawnił w poniedziałek. Mogą świadczyć one o korupcyjnych praktykach w Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (RSM). W sprawę miał być zaangażowany poseł PO Konrad Frysztak, a także radna PO, były prezes RSM oraz komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Radomiu.
Zobacz więcej na temat:  Radom POLSKA Platforma Obywatelska koalicja obywatelska mieszkanie

Afera korupcyjna w partii Tuska? Szokujące ustalenia. "50 tysięcy dla posła Platformy Obywatelskiej"

Portal niezalezna.pl dotarł do informacji, a także nagrań, które mogą świadczyć o korupcyjnych praktykach w Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (RSM). W sprawę miał być zaangażowany poseł PO Konrad Frysztak, a także radna PO, były prezes RSM oraz komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Radomiu - poinformowała w niedzielę Niezależna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA korupcja Platforma Obywatelska PO opozycja Konrad Frysztak Radom polityka

Lotnisko Warszawa-Radom: ponad 85 tys. odprawionych pasażerów od początku funkcjonowania

Lotnisko Warszawa-Radom od momentu otwarcia obsłużyło ponad 85 tys. podróżnych. Sezon wakacyjny przebiegł na lotnisku sprawnie i bez problemów, co w połączeniu z dobrymi wynikami, przyczynia się do sporego zainteresowania ze strony biur podróży. Bardzo dobrze radomski port oceniają też pasażerowie. Od początku IV kwartału możliwa jest rezerwacja i opłacenie parkingu przed terminalem na stronie internetowej lotniska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo transport publiczny port lotniczy Radom infrastruktura

Komunikat KOR. Jawna obrona robotników przed represjami władz PRL

29 września 1976 roku ukazał się pierwszy numer Komunikatu Komitetu Obrony Robotników - organu prasowego Komitetu Obrony Robotników. Poświęcony był represjom po wydarzeniach czerwcowych oraz pomocy dla rodzin prześladowanych robotników, jednak najważniejszymi informacjami były nazwiska, adresy i telefony członków KOR. 
Zobacz więcej na temat:  KOR Antoni Macierewicz Komitet Obrony Robotników Henryk Wujec Jacek Kuroń Piotr Naimski Radom robotnicy Czerwiec 1976 HISTORIA