Polskie Radio
Section05
Radom

Komunikat KOR. Jawna obrona robotników przed represjami władz PRL

29 września 1976 roku ukazał się pierwszy numer Komunikatu Komitetu Obrony Robotników - organu prasowego Komitetu Obrony Robotników. Poświęcony był represjom po wydarzeniach czerwcowych oraz pomocy dla rodzin prześladowanych robotników, jednak najważniejszymi informacjami były nazwiska, adresy i telefony członków KOR. 
Zobacz więcej na temat:  KOR Antoni Macierewicz Komitet Obrony Robotników Henryk Wujec Jacek Kuroń Piotr Naimski Radom robotnicy Czerwiec 1976 HISTORIA

"Tak długo, jak będziemy rządzić, będziemy inwestować w polski przemysł". Premier w zakładach "Łucznik"

Podczas wizyty w fabryce broni "Łucznik" w Radomiu premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że tak długo, jak będzie rządziła Zjednoczona Prawica, tak długo polski przemysł zbrojeniowy będzie wspierany. Szef rządu wyraził przekonanie, że wkrótce przemysł ten będzie na najwyższym światowym poziomie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Wojsko Polskie regiony Radom

Pistolet MPS z Radomia zastąpi licencyjnego Walthera. Duży sukces polskiej zbrojeniówki

Od 2001 roku Fabryka Broni dostarczała do formacji mundurowych pistolet, który był na licencji. Niemieckiego Carl Walthera zastąpi teraz najwyższej klasy polska konstrukcja, czyli MPS modułowy pistolet samopowtarzalny – powiedział wiceprezes Fabryki Broni Seweryn Figurski na XXXI MSPO w Kielcach. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Radom broń Ministerstwo Obrony Narodowej Polska Grupa Zbrojeniowa

Podsumowanie AIR SHOW Radom 2023. Transmisja wideo z drugiego dnia pokazów [ZOBACZ WIDEO]

Parada formacji lotniczych, pokazy w przestworzach i wyścigi samochodów z samolotami - to tylko część atrakcji, jakie przewidziano w programie drugiego dnia AIR SHOW Radom 2023. Transmisję z wydarzenia zaprezentowaliśmy na żywo na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Polskiego Radia, jedynego producenta treści wideo z pokazów. Za nami liczne wywiady, relacje i prezentacje sobotnich pokazów. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Radom Air Show Radom Air Show Radom 2023 lotnictwo pokaz samoloty W POLSKIM RADIU

AIR SHOW Radom 2023. Transmisja z drugiego dnia pokazów w Polskim Radiu [ZOBACZ WIDEO]

Parada formacji lotniczych, pokazy w przestworzach i wyścigi samochodów z samolotami - to tylko część atrakcji, jakie przewidziano w programie drugiego dnia AIR SHOW Radom 2023. Transmisję z wydarzenia można zobaczyć na stronach internetowych Polskiego Radia i w mediach społecznościowych Polskiego Radia - jedynego producenta treści wideo z pokazów.
Zobacz więcej na temat:  Radom Air Show Radom Air Show Radom 2023 lotnictwo pokaz samoloty Czwórka

AIR SHOW Radom 2023. Zapierające dech akrobacje i lotnicza pasja [ZOBACZ WIDEO]

Parada formacji lotniczych, pokazy w przestworzach i wyścigi samochodów z samolotami - to tylko część atrakcji, jakie znalazły się w programie drugiego dnia AIR SHOW Radom 2023. Transmisję z wydarzenia prezentowaliśmy na żywo na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Polskiego Radia, jedynego producenta treści wideo z pokazów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Radom Air Show Radom Air Show Radom 2023 lotnictwo pokaz samoloty Trójka

Air Show Radom 2023. Radiowa Jedynka relacjonowała pokazy lotnicze [ZOBACZ]

Za nami Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom. Po raz siedemnasty w ramach imprezy w przestrzeni powietrznej prezentowali się wirtuozi sztuki lotniczej, którym na lądzie towarzyszyły specjalne wystawy i stoiska. Na miejscu wydarzenia nie zabrakło radiowej Jedynki. Nasi reporterzy przyglądają się temu, co działo się na niebie i ziemi.
Zobacz więcej na temat:  pokaz Radom lotnictwo samoloty Air Show Radom Air Show Radom 2023

Air Show Radom 2023 w Polskim Radiu. Jak wyglądały pokazy? [ZOBACZ WIDEO]

Parada formacji lotniczych, pokazy w przestworzach i wyścigi samochodów z samolotami - to tylko część atrakcji, jakie mogliśmy zobaczyć podczas drugiego dnia Air Show Radom 2023. Transmisję z wydarzenia zaprezentowaliśmy na żywo na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Polskiego Radia, jedynego producenta treści wideo z pokazów. Zapraszamy do obejrzenia załączonego wideo.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Radom Air Show Radom Air Show Radom 2023 lotnictwo pokaz samoloty

AIR SHOW Radom 2023 - nie tylko akrobacje, ale też potężna dawka historii

Za nami Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023. Podczas wydarzenia nie brakowało podniebnych akrobacji i ewolucji wykonywanych przez najlepszych z najlepszych. Wydarzenie było także okazją do zdobycia wiedzy o najnowocześniejszym, ale też historycznym sprzęcie wojskowym. Transmisję z wydarzenia prezentowaliśmy na żywo na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Polskiego Radia, jedynego producenta treści wideo z pokazów.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Air Show Radom lotnictwo samoloty Radom Air Show Radom 2023 Oliwia Krettek Hanna Dołęgowska

AIR SHOW Radom 2023. Lotnicze święto - podsumowanie pierwszego dnia [WIDEO]

Po pięcioletniej przerwie wróciły Międzynarodowe Pokazy AIR SHOW w Radomiu. W wydarzeniu biorą udział najlepsi piloci z całego świata, czemu towarzyszą niecodzienne pokazy i wystawy. W pierwszym dniu pokazów w Polskim Radiu nie zabrakło transmisji z audycji specjalnych oraz z relacji wideo z mediów społecznościowych i stron internetowych. Polskie Radio jest jedynym producentem treści wideo z wydarzenia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Radom Air Show Radom Air Show Radom 2023 lotnictwo pokaz

AIR SHOW Radom 2023. Transmisja z drugiego dnia pokazów w Polskim Radiu [OGLĄDAJ]

Parada formacji lotniczych, pokazy w przestworzach i wyścigi samochodów z samolotami - to tylko część atrakcji, jakie przewidziano w programie drugiego dnia AIR SHOW Radom 2023. Transmisję z wydarzenia prezentujemy na żywo na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Polskiego Radia, jedynego producenta treści wideo z pokazów.
Zobacz więcej na temat:  Radom Air Show Radom Air Show Radom 2023 lotnictwo pokaz samoloty Czwórka

AIR SHOW Radom 2023. Transmisja z drugiego dnia pokazów w Polskim Radiu

Parada formacji lotniczych, pokazy w przestworzach i wyścigi samochodów z samolotami - to tylko część atrakcji, jakie przewidziano w programie drugiego dnia AIR SHOW Radom 2023. Transmisję z wydarzenia prezentujemy na żywo na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Polskiego Radia, jedynego producenta treści wideo z pokazów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Radom Air Show Radom Air Show Radom 2023 lotnictwo pokaz samoloty

Drugi dzień Air Show Radom 2023. Transmisja na stronach Polskiego Radia

Drugiego dnia Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu możemy się spodziewać prezentacji samolotów historycznych i nowoczesnych, parady powietrznej oraz wyścigu samolotu i bolidu Formuły 1. W Radomiu będzie można obejrzeć także wystawę statyczną. Organizatorzy spodziewają się ponad 90 tysięcy widzów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radom lotnictwo samoloty Air Show Radom 2023 GOSPODARKA

TYLKO U NAS Air Show Radom 2023: pierwszy dzień pokazów [ZOBACZ WIDEO]

Po pięcioletniej przerwie powróciły Międzynarodowe Pokazy Air Show w Radomiu. W pierwszym dniu pokazów zaprezentowali się najlepsi piloci z całego świata, czemu towarzyszyły prezentacje i wystawy statyczne. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z pierwszego dnia imprezy. Polskiego Radio było jedynym producentem treści wideo z tego wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Radom Air Show Radom Air Show Radom 2023 lotnictwo pokaz

Air Show Radom 2023: atrakcje w przestworzach i pokazy lotnicze od kuchni

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom 2023 to gratka nie tylko dla miłośników lotnictwa. Nad lotniskiem przez dwa dni (26-27 sierpnia) prezentują się maszyny wojskowe z całego świata i najlepsi piloci wojskowi oraz akrobacyjni. W audycji specjalnej sprawdziliśmy natomiast, jak steruje się myśliwcem oraz na czym polega praca narratora pokazów.
Zobacz więcej na temat:  Air Show Radom Air Show Radom 2023 lotnictwo Radom pokaz Aleksandra Jasińska