X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zlot z okazji 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zakończony

12.08.2019 13:27
W jubileuszowym Zlocie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Rybakach nad Jeziorem Łańskim uczestniczyło ponad 6 tysięcy harcerzy i harcerek z całej Polski
Audio
  • Zakończył się jubileuszowy zlot ZHR - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Harcerze podczas jubileuszowego zlotu ZHR
Harcerze podczas jubileuszowego zlotu ZHRFoto: Andrzej Haber/materiały prasowe ZHR

Około sześciu tysięcy osób z kraju i z zagranicy uczestniczyło w zakończonym w niedzielę Zlocie Trzydziestolecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Rybakach nad Jeziorem Łańskim. Druhny i druhowie brali udział w wędrówkach, warsztatach, zdobywali nowe sprawności, rywalizowali podczas Jubileuszowych Igrzysk Sportowych. Harcerze pielgrzymowali też do Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej. To największy w historii Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej zlot i wydarzenie wyjątkowe dla jego uczestników - podkreśliła rzeczniczka ZHR Barbara Sobieska:

Ten zlot to okazja, żeby przypomnieć młodszym członkom naszej organizacji, dlaczego przed 30-tu laty, w roku ’89, powstał ZHR – mówił Wiesław Turzański, sekretarz generalny Związku Harcesrtwa Rzeczpospolitej

Na uroczysty apel, który otworzył zlot, przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Przemawiając do uczestników, nawiązał do obchodzonej 1 sierpnia 75. rocznicy - wybuchu Powstania Warszawskiego:

W Gietrzwałdzie z uczestnikami zlotu 30-lecia ZHR spotkał się też prezydent Andrzej Duda. "Chciałbym, żebyście pozostawali przy ideałach, którym służycie" - mówił do harcerzy. Ci podczas zlotu dokonali m.in. prezentacji regionów, z których pochodzą – wśród nich był podharcmistrz Adam Paczyna

ZHR dziś skupia ponad 17 tys. członków i jest drugą co do wielkości (po ZHP) organizacją harcerską w Polsce. Odwołuje się do tradycji skautingu i harcerstwa polskiego, kontynuuje zasady programowe ZHP z lat 1918-1939, prowadzi wychowanie w duchu chrześcijańskim.

IAR/ep