X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: kwiaty na grobach żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza

17.09.2019 16:10
W 80. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę polscy dyplomaci z ambasady w Mińsku złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza. W kościele w miejscowości Olkowicze na północy obwodu mińskiego uczestniczyli we mszy świętej w intencji poległych za Ojczyznę.
Audio
  • Białoruś: kwiaty na grobach żołnierzy KOP. Materiał Włodzimiera Paca (IAR)
Polscy dyplomaci dyplomaci z ambasady w Mińsku składają kwiaty na grobach żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza.
Polscy dyplomaci dyplomaci z ambasady w Mińsku składają kwiaty na grobach żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza.Fot.: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Ksiądz Anatol Parachniewicz, proboszcz kościoła w Olkowiczach po mszy pokazał polskiej delegacji pozostałości po strażnicy KOP Pasieki i stojący na miejscu krzyż, którym opiekuje się jego parafia. - Ten krzyż został postawiony w 1996 roku. On upamiętnia 3 żołnierzy KOP-u, którzy tutaj walczyli, zginęli i zostali pochowani - powiedział duchowny.

Kwiaty na grobach polskich żołnierzy składał Artur Michalski, ambasador Polski na Białorusi. - To jest odruch serca. Jesteśmy teraz w Pohoście, gdzie taka strażnica została zaatakowana. Pięciu polskich żołnierzy było wtedy zabitych. Tak było w bardzo wielu miejscach na ówczesnej granicy polsko-sowieckiej - powiedział dyplomata.

Znicze zapłonęły również na grobach polskich żołnierzy w Dołhinowie i Wardomiczach. Kwiaty zostały złożone także na cmentarzu garnizonowym w Grodnie.

IAR/dad