X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska zwraca się do Ukrainy o zgodę na ekshumacje

20.09.2019 16:25
Polska przekazała Ukrainie oficjalny wniosek o cofnięcie zakazu ekshumacji polskich ofiar. Pismo, ukraińskiemu ministrowi kultury wręczył polski ambasador w Kijowie Bartosz Cichocki. Polski dyplomata ocenia, że jest to kolejny krok ku odblokowaniu polskich ekshumacji na terytorium Ukrainy.
Audio
  • Polska przekazała Ukrainie pismo w sprawie ekshumacji. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Krzyż Katyński w Grodnie
Krzyż Katyński w GrodnieWłodzimierz Pac, Polskie Radio

Władze w Kijowie wprowadziły taki zakaz dwa lata temu. Urzędujący od kilku miesięcy nowy ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski obiecał podczas niedawnej wizyty w Polsce zniesienie zakazu.

Jak zaznacza ambasador Bartosz Cichocki, jego spotkanie z ukraińskim ministrem kultury i przekazanie oficjalnego pisma to realizacja niedawnych deklaracji ukraińskich władz i polsko-ukraińskich ustaleń na najwyższym szczeblu poczynionych w Warszawie. Jak podkreślił, był to kolejny krok w sprawie.

Jak wyjaśnił dyplomata, chociaż trudno jest mówić o ramach czasowych procesu odblokowania ekshumacji, to Polska ma nadzieję, że postępować będą kolejne etapy procedury mającej na celu godne uszanowanie polskich ofiar.

Z kolei ukraiński minister kultury Wołodymyr Borodianskyj relacjonując na swojej stronie w internecie spotkanie w sprawie ekshumacji zapewnił, że Ukraina w pełni popiera prace mające na celu ekshumacje i upamiętnienie polskich ofiar.

Poprzednie władze Ukrainy w 2017 roku wprowadziły zakaz ekshumacji polskich ofiar w odpowiedzi na demontaż nielegalnego pomnika UPA w Hruszowicach koło Przemyśla.


IAR/dad