X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: w parlamencie złożono projekt ustawy znoszącej lustrację

19.10.2019 16:41
W ukraińskim parlamencie złożono projekt ustawy kasującej lustrację. Ustawa lustracyjna obowiązuje od 2014 roku. Dotyczy ona urzędników państwowych z ekipy eksprezydenta Wiktora Janukowycza.
Parlament ukraiński
Parlament ukraińskiShutterstock

Projekt ustawy unieważniającej lustrację złożył deputowany z prezydenckiej partii "Sługa Narodu" Maksym Bużanski. Znany jest on ze swoich prorosyjskich poglądów, a także krytyki rewolucji na Majdanie z 2014 roku.

Obowiązująca od pięciu lat ustawa lustracyjna, nosząca nazwę "O oczyszczeniu władzy", zakazuje wysokim urzędnikom państwowym z czasów Janukowycza piastowania stanowisk państwowych przez okres od 5 do 10 lat.

Ustawie lustracyjnej nie podporządkował się obecny szef biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - Andrij Bohdan, który za czasów prezydentury Wiktora Janukowycza, w rządzie Mykoły Azarowa, pełnił stanowisko ministra odpowiedzialnego za walkę z korupcją. 

IAR/dad