X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjska Gwardia Narodowa chce strzelać do dronów

06.11.2019 14:03
Rosyjska Gwardia Narodowa chce dostać zgodę na strzelanie do dronów. Wiceszef Rosgwardii Oleg Borukajew tłumaczy, że taki sposób jest tańszy i skuteczniejszy od wykorzystywania drogich urządzeń zagłuszających sygnał radiowy. Odpowiedni projekt ustawy już we wrześniu został, w pierwszym czytaniu przyjęty przez Dumę Państwową.
Audio
  • Rosyjska Gwardia Narodowa chce strzelać do dronów - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.pixabay

Oleg Borukajew z Rosyjskiej Gwardii Narodowej wyjaśnia, że jedno urządzenie do głuszenia sygnałów radiowych kosztuje około 200 milionów rubli, to jest w przeliczeniu około 2 milionów 800 tysięcy euro. Jak przyznał wiceszef Rosgwardii, rosyjskich organów porządkowych nie stać na wyposażenie w takie urządzenia wszystkich ochranianych obiektów.

Funkcjonariusz liczy, że parlamentarzyści przychylą się do prośby jego resortu i wyrażą zgodę na strzelanie do dronów, które naruszają granice tak zwanych zakazanych stref. W uzasadnieniu do projektu odpowiedniej ustawy, który został już przyjęty w pierwszym czytaniu napisano, że - drony mogą być wykorzystywane przez terrorystów do niszczenia infrastruktury energetycznej, dlatego konieczne jest szybkie ich unieszkodliwianie.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja drony