Polskie Radio
Section05
drony

Ukraina: kolejne walki z użyciem dronów. Najeźdźca atakuje cele cywilne

W Mikołajowie na południu Ukrainy było słychać wybuchy. W mieście obowiązuje alarm powietrzny, wcześniej ostrzegano przed możliwością ataku rakietowego. Wczoraj i w nocy w rejonie Mikołajowa zestrzelono 22 rosyjskie drony. Siły ukraińskie nadal prowadzą działania obronne na wschodniej i południowej Ukrainie, oraz operacje ofensywne w kierunku Melitopola i Bachmutu, stopniowo wyzwalając okupowane terytoria.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie Rosja wojna 2023 armia drony

Dron w bułgarskim kurorcie nad Morzem Czarnym. Sprawę badają specjalne służby

Na skałach u wybrzeża miejscowości Tiulenowo, 80 km na północ od Warny, został znaleziony dron; na miejsce zdarzenia wysłaliśmy specjalną jednostkę, by zbadała bezzałogowiec i go zdezaktywowała - poinformowało ministerstwo obrony Bułgarii. - Przypuszcza się, że dron jest wyposażony w ładunek wybuchowy - przekazało bułgarskie radio publiczne BNR.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bułgaria Morze Czarne dron drony

Rosjanie próbują chronić swoje samoloty przed dronami przy pomocy opon samochodowych. "Wygląda to kuriozalnie"

Zdjęcia satelitarne przedstawiające bazę sił powietrznych w Engelsie w Rosji dowodzą, że lotnictwo wojskowe tego państwa próbuje chronić bombowce strategiczne Tu-95 przy pomocy opon samochodowych. Jest to prawdopodobnie niecodzienny sposób na zmylenie ukraińskich dronów - oceniła w środę CNN.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 media dziennikarstwo dron drony lotnictwo samoloty samolot Moskwa Rosja