Polskie Radio
Section05
drony

Drony dostarczają paczki medyczne. Udane testy na Mazowszu i na Śląsku

Testowy dron lecąc do Pułtuska i Sochaczewa z maksymalną prędkością do 90 km/h dostarczył paczki medyczne średnio o połowę szybciej niż transportem kołowym. Sukcesem zakończył się także przelot drona między dwoma szpitalami – Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach oraz Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.  
Zobacz więcej na temat:  drony Koronawirus w Polsce medycyna GOSPODARKA

Medyczny most powietrzny. Drony będą latać między szpitalem na Stadionie Narodowym a kliniką MSWiA

Pomiędzy szpitalem tymczasowym na PGE Narodowym a Centralnym Szpitalem Klinicznym CSK MSWiA ma powstać dronowy system transportowy (DTS), działający na zasadzie medycznego mostu powietrznego. Drony transportowe, stanowiące trzon systemu, na wyznaczonej wcześniej podniebnej trasie między szpitalami, będą przewozić m.in. próbki wymazowe i krew do badań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce szpital Stadion Narodowy drony COVID-19

NASZ WYWIAD Koronawirus wpłynie na globalne zbrojenia? Ekspert: dla państw niedemokratycznych zdrowie nie musi być priorytetem

- Koronawirus może spowodować spowolnienie zbrojeń. Może okazać się i tak, że podczas pandemii napięcie w którymś z regionów jeszcze wzrośnie. Wtedy popyt na uzbrojenie, szczególnie w państwach mniej demokratycznych, które są pod mniejszą presją społeczeństw, jeśli chodzi o utrzymanie zdrowia publicznego, może się utrzymywać, a nawet zwiększać – prognozuje ekspert Defence24.pl Jakub Palowski.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus choroby zakaźne Europa NASZ WYWIAD wojsko armia drony Chiny Rosja