X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska i USA pomogą Kurdom w Iraku

07.11.2019 16:16
Nawet 528 milionów dolarów - tyle może wynieść koszt projektu humanitarnego, który rozpoczyna polska Fundacja Solidarności Międzynarodowej. Do kurdyjskich uchodźców w północnym Iraku dotrze pomoc medyczna zorganizowana przez Polaków. Finansowanie pochodzić będzie z amerykańskiej Agencji do spraw Rozwoju Międzynarodowego (USAID).
Audio
  • Projekt jest wynikiem polsko - amerykańskiej umowy podpisanej w zeszłym roku, która daje dostęp do amerykańskich środków na cele humanitarne - mówił podczas spotkania w Kancelarii Premiera minister do spraw pomocy humanitarnej Michał Woś (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneIAR/Krystian Dobuszyński

Projekt jest wynikiem polsko - amerykańskiej umowy podpisanej w zeszłym roku, która daje dostęp do amerykańskich środków na cele humanitarne. Podczas spotkania w Kancelarii Premiera minister do spraw pomocy humanitarnej Michał Woś powiedział, że budżet USAID tylko w tym roku na wsparcie mniejszości na Bliskim Wschodzie to ponad 178 milionów dolarów.

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher podkreśliła, że Polacy i Amerykanie razem będą wspierać lokalną społeczność w Iraku. Chodzi głównie o wsparcie prześladowanych mniejszości religijnych i etnicznych. Pierwszy projekt ma charakter wsparcia medycznego - mówiła ambasador. "Stany Zjednoczone i Polska zapewnią opiekę lekarzy pierwszego kontaktu, profilaktykę zdrowotną, konsultacje żywieniowe, opiekę pediatryczną, wsparcie psychologiczne. Będzie też wsparcie kobiet w ciąży i po urodzeniu dziecka - mówiła ambasador.

Pierwszy Projekt ma realizować Klub Inteligencji Katolickiej we współpracy z organizacją STEP-IN w prowincjach Erbil i Dohuk w Irackim Kurdystanie.

IAR/dad