Polskie Radio
Section05
Turcja

POLSKIE RADIO 24 Polacy wybierają właśnie te kraje na wakacje. Wyjaśniamy dlaczego

Turcja, Egipt, Tunezja, Bułgaria, Hiszpania i Włochy - to najczęściej wybierane przez Polaków kierunki na wakacje. Z pierwszej dziesiątki natomiast wypadła Chorwacja. O tym, gdzie warto pojechać i czego się spodziewać w poszczególnych krajach, w Polskim Radiu 24, mówiła Katarzyna Turosieńska z Polskiej Izby Turystyki.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo wakacje urlop turystyka podróże Tunezja Egipt Włochy Bułgaria Chorwacja

Wysyp ofert last minute. Po majówce wycieczki za półdarmo

Ceny wakacyjnych wyjazdów zagranicznych staniały po majówce, średnio o 300 złotych. Do Egiptu można polecieć już od 1500 złotych w górę od osoby. Ale trzeba cierpliwie przeglądać oferty biur podróży, bo widząc chęć powrotu naszych rodaków nad ciepłe, zagraniczne morza zaczęły ze sobą mocno rywalizować cenowo. A to powinno każdego ucieszyć.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA turystyka POLSKA Grecja Egipt społeczeństwo

Wspomnienia z Nowej Tradycji: Cigdem Aslan

Cigdem Aslan kurdyjska piesniarka i jej koncert z Nowej Tradycji 2014 Kurdyjska wokalistka urodzona w Stambule. W 2013 roku wydała swoją pierwszą solową płytę „Mortissa”. Artystka nawiązuje w niej w intrygujący i nowy sposób do tradycji rebetiko, pieśni nazywanych „bluesem Morza Egejskiego”. Ich rozkwit przypada na wczesne lata dwudzieste ubiegłego stulecia, w czasie przymusowych migracji ludności Turcji i Grecji. Te „słodko-gorzkie” pieśni ludzi miłujących wolność, zakazane początkowo przez władze, zarówno greckie, jak i tureckie, dziś stały się wizytówką greckiej kultury.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Kuba Borysiak