Polskie Radio
Section05
Turcja

"Globalny kapitalizm ma zasadnicze wady". Jarosław Guzy o tym, czego koronawirus uczy gospodarkę

- Kto pierwszy zacznie świadczyć usługi, będzie miał dla siebie większą część rynku i będzie mógł osiągnąć korzyści gospodarcze - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler (Uniwersytet Warszawski) komentując rywalizację USA-Chiny o prymat w światowej gospodarce. Gościem audycji był także Jarosław Guzy (Polska Agencja Prasowa).
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy Turcja Unia Europejska Rosja USA Chiny koronawirus

Agnieszka Bryc: migranci stali się żywą bronią. Kryzys jest kartą w grze

- Kryzys migracyjny jest kartą w grze. Nie tylko w grze Turcji z Unią Europejską, ale także w grze wewnętrznej samego prezydenta Erdogana. Ostre reakcje społeczne powstały w wyniku zabicia kilkudziesięciu żołnierzy tureckich - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc (UMK w Toruniu). Gościem audycji był także prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej).
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy Turcja Unia Europejska Rosja

Wsparcie finansowe UE dla Turcji? Dr Krzysztof Winkler: Erdoganowi chodzi nie tylko o pieniądze

- Państwo greckie zachowuje się tak jak powinno, czyli zgodnie z traktatami. Strzeże unijnej granicy - powiedział dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. - Prezydentowi Turcji, poza wsparciem finansowym, zależy również na wsparciu politycznym Unii w kontekście wojny w Syrii - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Grecja kryzys migracyjny imigranci w Europie imigracja Turcja Unia Europejska Recep Tayyip Erdogan

Spotkanie prezydenta Turcji z przewodniczącymi instytucji unijnych

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan spotka się dziś w Brukseli ok. godz. 18.00 z przewodniczącymi Rady Europejskiej Charlesem Michelem i Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen. Głównym tematem będzie sytuacja na granicy Turcji z Grecją.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska imigracja imigranci w Europie Turcja Grecja Ursula von der Leyen Komisja Europejska Rada Europy Charles Michel Recep Tayyip Erdogan