Polskie Radio
Section05
Georgette Mosbacher

Syn Zbigniewa Brzezińskiego nowym ambasadorem USA w Polsce? Tę kandydaturę rozważa Biden

Po tym, jak w styczniu tego roku Georgette Mosbacher złożyła rezygnację z urzędu Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce, to stanowisko nie zostało obsadzone. Jak informuje "New York Times" wakat ma objąć Mark Brzeziński, syn Zbigniewa Brzezińskiego, byłego doradcy prezydenta Jimmy’ego Cartera.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Joe Biden dyplomacja Georgette Mosbacher polityka

Georgette Mosbacher żegna się z funkcją ambasadora USA. "Polska jest na właściwej ścieżce"

- Polska zaczyna dzisiaj zajmować należne jej miejsce jako istotna siła w Unii Europejskiej, a z pewnością jako lider Europy Środkowo-Wschodniej. To, co widziałam utwierdziło mnie w przekonaniu, że Polska jest na właściwej ścieżce, również do zapewnienia swojego bezpieczeństwa - powiedziała w wywiadzie dla portalu wp.pl Georgette Mosbacher, dla której jest to ostatni dzień misji dyplomatycznej jako ambasadora USA w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Georgette Mosbacher USA dyplomacja polityka

Polsko-amerykańska umowa o współpracy obronnej ratyfikowana. Mosbacher: USA poniosą większość kosztów

W ramach umowy o wzmocnionej współpracy obronnej Stany Zjednoczone poniosą koszty szkolenia, wyposażenia i rozmieszczenia sił amerykańskich w Polsce, co znacznie przewyższa koszty utrzymania, gdy siły amerykańskie znajdą się w kraju - oświadczyła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Polityka zagraniczna Polski polityka zagraniczna USA dyplomacja Georgette Mosbacher USA wojsko

Georgette Mosbacher: Joe Biden i Andrzej Duda świetnie się dogadają

- Więź między naszymi narodami wykracza poza doraźną politykę - powiedziała w wywiadzie dla Wirtualnej Polski ambasador USA Georgette Mosbacher. Podkreśliła, że Joe Bidena zna od 35 lat i jest to "dobry i przyzwoity człowiek". - Świetnie dogadają się z prezydentem Andrzejem Dudą - oceniła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Georgette Mosbacher Joe Biden Andrzej Duda stosunki polsko-amerykańskie polityka wybory w USA wybory prezydenckie w USA

Mosbacher: Trump uzna porażkę, jeżeli taki będzie wynik ponownego zliczenia głosów

"20 stycznia o 12 w południe niezależnie od wszystkiego ta kadencja (Trumpa - red.) się skończy. Albo Trump, albo Biden zostanie zaprzysiężony na prezydenta. Do tego czasu tak przeliczanie głosów, jak i spory sądowe muszą się zakończyć"  - powiedziała ambasador USA, Georgette Mosbacher. Wywiad z nią ukazał się w piątkowej "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Georgette Mosbacher Donald Trump