Polskie Radio
Section05
Georgette Mosbacher

Uber wspiera polską służbę zdrowia. 10 tys. bezpłatnych przejazdów dla lekarzy i pielęgniarek

Amerykański Uber wspiera w walce z koronawirusem pracowników polskiej służby zdrowia. Przewoźnik przekazał 10 tys. bezpłatnych przejazdów dla lekarzy i pielęgniarek. Poinformowała o tym na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służba zdrowia lekarz pielęgniarka koronawirus Koronawirus w Polsce Uber Georgette Mosbacher przewoźnik

"Dowód siły więzi polsko-amerykańskiej". Mosbacher o zakupie samolotów F-35

- Dzisiejsza ceremonia zakupu przez Polską samolotów F-35 jest dowodem siły więzi polsko-amerykańskiej - powiedziała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. - Jestem dumna z tego, że Polska i Stany Zjednoczone osiągają wspólne cele - oceniła.
Zobacz więcej na temat:  F-35 Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo Georgette Mosbacher Stany Zjednoczone USA lotnictwo stosunki polsko-amerykańskie POLSKA

"Dowód bardzo dobrych relacji Polski i USA". Szef MON o ćwiczeniach Defender

- Będziemy mieli możliwość potwierdzenia i praktycznego sprawdzenia narodowych procedur i możliwości logistycznych - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak na odprawie dotyczącej polsko-amerykańskiej współpracy przed ćwiczeniami Defender-Europe 20. Dodał, że ćwiczenia to mocne potwierdzenie "naszego wspólnego zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa".
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak USA Georgette Mosbacher POLSKA wojsko MON