Polskie Radio
Section05
Kurdowie

Wygrywamy wojnę z ISIS? Rozmowy z prezydentem Iraku w Polsce

W Warszawie trwają rozmowy prezydentów Polski i Iraku Andrzeja Dudy i Fuada Masuma Khadera. Iracki przywódca rozpoczął dziś dwudniową wizytę w Polsce. Oprócz spotkania w Pałacu Prezydenckim, Fuad Masum Khader będzie jutro rozmawiał z premier Beatą Szydło. Politykowi towarzyszą iraccy ministrowie rolnictwa oraz planowania i handlu.
Zobacz więcej na temat:  Irak Kurdowie Krzysztof Szczerski Państwo Islamskie NATO prezydent POLSKA

NASZ WYWIAD "Ważna wizyta w kontekście relacji turecko-europejskich"

- Takim wspólnym mianownikiem jest m.in. kryzys migracyjny. Polska należy do grona państw, które popierają jego rozwiązanie przy współpracy z Turcją i to również wybrzmiewa w oświadczeniach - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Karol Wasilewski, ekspert ds. Turcji (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Turcja Recep Tayyip Erdogan Andrzej Duda Unia Europejska imigranci w Europie uchodźcy Ukraina Krym Kurdowie

Ekspert: zegar działa na niekorzyść Kurdystanu

Irak wprowadził kolejne sankcje po niedawnym referendum niepodległościowym w Kurdystanie - regionie położonym na północy tego kraju. Wstrzymano sprzedaż dolara, a parlament w Bagdadzie zaapelował o zerwanie wszystkich transakcji handlowych z Irbilem. Natomiast we wtorek zmarł w Berlinie były prezydent Iraku Dżalal Talabani, polityk kurdyjskiego pochodzenia. O sytuacji w Kurdystanie mówił w audycji Świat w Powiększeniu Łukasz Fyderek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kurdystan Kurdowie Irak