X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja: rosyjski internet w rękach człowieka, który nie ma o tym pojęcia

09.11.2019 13:18
Los rosyjskiego internetu jest w rękach człowieka, który nie ma o tym pojęcia - napisał rosyjski komentator Anton Oriech. W tekście opublikowanym na stronach radia Echo Moskwy zwrócił on uwagę na podejmowane przez władze Rosji próby przejęcia kontroli nad internetem.
Audio
  • Rosja: rosyjski internet w rękach człowieka, który nie ma o tym pojęcia. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock.com/GaudiLab

Niedawno Władimir Putin oświadczył, że zamiast Wikipedii w internecie powinna zostać opublikowana Wielka Encyklopedia Rosyjska. Wcześniej niektórzy członkowie rosyjskiego rządu zaapelowali do uczniów i studentów, aby nie korzystali z Wikipedii, ponieważ jest niegodna zaufania. Chodziło o to, że rosyjska redakcja Wikipedii usuwa teksty, które są pisane przez prokremlowskich propagandzistów, zamieszcza informacje na temat działalności opozycji i przypomina, że świat nie zaakceptował aneksji Krymu. Krytykę ze strony Władira Putina potraktowano jako zapowiedź zablokowania Wikipedii.

Kilka dni temu rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że do niczego takiego nie dojdzie. "Zabawne jest to zestawienie: Putin i internet" - napisał na blogu Echa Moskwy Anton Oriech. Komentator tłumaczy, że prezydent Rosji nie czyta Wikipedii, ponieważ wie o internecie tyle, ile powie mu rzecznik. - A jednak los internetu i rosyjskojęzycznej Wikipedii zależy właśnie od tego człowieka - konkluduje Anton Oriech.

IAR/dad