X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja: mieszkańcy zaanektowanego Krymu mają ukraińskie paszporty

15.12.2019 14:27
Większość mieszkańców zaanektowanego przez Rosję Krymu ma ukraińskie paszporty - podaje Radio Svoboda. Rozgłośnia wyjaśnia, że ludzie z półwyspu jeżdżą na Ukrainę, aby wyrobić sobie nowe, biometryczne paszporty, które ułatwią im podróżowanie po Europie.
Audio
  • Rosja: mieszkańcy zaanektowanego Krymu mają ukraińskie paszporty. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Paszporty ukraińskie
Paszporty ukraińskieShutterstock.com

Radio Svoboda zwraca uwagę, że wśród posiadaczy ukraińskich paszportów są także ci mieszkańcy Krymu, którzy poparli rosyjską agresję. „Między innymi również przedstawiciele lokalnych władz” - podkreśla rozgłośnia.

Niezależni dziennikarze pracujący na zaanektowanym półwyspie przypominają, że mieszkańcy Krymu posiadający rosyjskie paszporty mają poważne kłopoty z otrzymaniem wiz do Unii Europejskiej i tych krajów, które nałożyły sankcje na Rosję. Zauważają przy tym, że są dwa sposoby ominięcia sankcji - jeden to wyprawa do Kijowa i wyrobienie nowego paszportu ukraińskiego, a drugi, to uzyskanie rosyjskiego paszportu poza zaanektowanym terytorium.

IAR/da

Zobacz więcej na temat: Rosja Ukraina Krym