X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia w Kościołach Wschodnich

06.01.2020 13:53
Święta Bożego Narodzenia według kalendarza juliańskiego przypadają 13 dni po świętach obchodzonych zgodnie z wykorzystywanym w Kościele katolickim kalendarzem gregoriańskim
Audio
  • Premier złożył życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia w Kościołach Wschodnich [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFLICKR/Saint-Petersburg Theological Academy/CC BY-ND 2.0

Z okazji przypadającej dziś - zgodnie z kalendarzem juliańskim - Wigilii Bożego Narodzenia - prezydent Andrzej Duda złożył życzenia duchownym i wiernym Kościoła prawosławnego, greckokatolickiego i Kościołów wschodnich. "Pragnę złożyć wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia pomyślności, szczęścia i pokoju. Niech ten szczególny czas przepełnia Państwa serca radością i stworzy okazję do wielu ciepłych spotkań w gronie najbliższych. Życzę, aby wspólne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia było dla Państwa momentem wewnętrznego skupienia, kiedy dzielenie się chlebem wzmacnia przekonanie o zwycięstwie dobra i nadziei, a tradycyjne zwyczaje i bożonarodzeniowe obrzędy ukazują piękno i bogactwo polskiej kultury. Niech przez cały nowy rok przyświeca Państwu betlejemska jasność, która pomaga w pokonywaniu trudności i umacnia więzi. Niech promienieje na wszelkie Państwa działania, czynione z pożytkiem dla Państwa rodzin, lokalnej społeczności i całej Rzeczypospolitej" - napisał prezydent. 

Również premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia w Kościołach Wschodnich. Szef polskiego rządu w wystąpieniu zamieszczonym na Facebooku powiedział, że Boże Narodzenie jest wspólnym świętem wszystkich chrześcijan. Prawosławni, grekokatolicy, staroobrzędowcy i wszyscy wierni Kościołów Wschodnich zasiądą dziś do wigilijnego stołu. 

"Będziecie Państwo dzielić się chlebem - prosforą - i we wspólnocie religijnej i rodzinnej przeżywać tajemnicę narodzenia Boga w ludzkiej postaci. W te radosne święta pragnę złożyć serdeczne życzenia nadziei, miłości i pokoju".- mówił premier. "Niech nowo narodzony Jezus obdarzy nas wszystkich swoimi darami. Niech łączy naszą narodową wspólnotę i wszystkich ludzi dobrej woli. Życzę Państwu, aby Nowy Rok przyniósł nam wszystkim, naszej ojczyźnie i całemu światu pojednanie, wzajemne zrozumienie i powszechny szacunek. Szukajmy tego, co nas łączy i buduje nasze wspólne dobro." - mówił Mateusz Morawiecki.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: prawosławie Boże Narodzenie