X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

KE przestrzega przed fake newsami dotyczącymi pandemii koronawirusa

01.04.2020 14:59
Przewodnicząca Komisji Europejskiej przestrzega przed dezinformacją w sieci w czasach pandemii koronawirusa, a platformy internetowe wzywa do większych wysiłków w usuwaniu fake newsów.
Audio
  • Trwa walka z fake newsami dotyczącymi koronawirusa [POSŁUCHAJ]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock.com

Ursula von der Leyen w opublikowanym nagraniu wideo powiedziała, że fałszywych i szkodliwych doniesień w sprawie koronawirusa jest coraz więcej.

"Czy czosnek albo witamina C może wyleczyć koronawirusa? Nie. Czy tylko starsze osoby mogą być zakażone? Nie. Te i podobne fałszywe informacje można znaleźć w internecie. Ich autorzy wykorzystują ludzką niepewność i niepokoje. Czas z tym skończyć" - powiedziała przewodnicząca Komisji. 

Ursula von der Leyen poinformowała, że Komisja współpracuje z platformami internetowymi w walce z dezinformacją. Zwiększają one dostęp do wiarygodnych informacji, usuwają z sieci te szkodliwe. Ale - jak powiedziała - potrzeba więcej wysiłków. Konieczna jest większa współpraca platform z państwami członkowskimi i wymiana informacji o usuwanych treściach.

Komisja uruchomiła swoją stronę internetową, a na niej weryfikuje pojawiające się informacje dotyczące koronawirusa, obala fałszywe twierdzenia.


IAR/pp