X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Moskwa uniknęła czarnego scenariusza pandemii

20.05.2020 11:15
Moskwa uniknęła najczarniejszego scenariusza rozwoju pandemii koronawirusa - oświadczył mer miasta Siergiej Sobianin. Zapowiedział, że w stolicy Rosji na razie nie zostaną cofnięte ograniczenia, związane z powszechną izolacją. Rosyjskie media poinformowały, że w części regionów lokalne władze zdecydowały się na systematyczne łagodzenie rygorów kwarantanny.
Audio
  • W Rosji do 308 tysięcy 705 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. W ciągu minionej doby zarejestrowano osiem tysięcy 764 nowe przypadki. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Życie w Moskwie - zdjęcie ilustracyjne
Życie w Moskwie - zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

W Rosji liczba chorych na COVID-19 zbliżyła się do 300 tysięcy. Zdaniem części epidemiologów, Moskwa i niektóre regiony mają już za sobą szczyt zakażeń. Specjaliści ostrzegają jednak przed nadmiernym optymizmem i zalecają utrzymanie rygorów izolacji jeszcze przez kilka tygodni.

Radio Echo Moskwy podało, że coraz większa liczba regionów wprowadza obowiązkowe noszenie masek i rękawiczek, a jednocześnie otwiera biblioteki, sklepy, zakłady usługowe i fabryki. Z kolei w rejonie Surgutu na Syberii urzędnicy zaostrzają środki ostrożności i od dziś ograniczają pracę placówek opiekuńczo - wychowawczych.

Jednocześnie w całej Rosji zwiększana jest liczba testów na obecność koronawirusa. W Moskwie władze chcą badać 70 tysięcy osób tygodniowo. Do tej pory od początku pandemii w Rosji przebadano ponad 7 milionów osób.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: koronawirus Rosja Moskwa