X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ministrowie 9 krajów, w tym Polski, piszą do PE ws. pakietu drogowego

01.07.2020 14:31
Za tydzień europosłowie na sesji plenarnej mają ostatecznie zaakceptować przepisy zaostrzające zasady w transporcie międzynarodowym, co może utrudnić działanie wielu firm przewozowych.
Audio
  • Ministrowie 9 krajów, w tym Polski, piszą do PE ws pakietu drogowego [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnePAP/Marcin Bielecki

Ministrowie 9 krajów, w tym Polski, napisali do Parlamentu Europejskiego w sprawie pakietu drogowego, przestrzegając przed kosztami jego wprowadzenia. Za tydzień europosłowie na sesji plenarnej mają ostatecznie zaakceptować przepisy zaostrzające zasady w transporcie międzynarodowym, co może utrudnić działanie wielu firm przewozowych.

Dla Polski, która ma największą flotę transportową w Unii, to sprawa kluczowa. Pod listem do Europarlamentu podpisali się ministrowie odpowiedzialni za transport i sprawy zagraniczne z Polski, trzech państw bałtyckich, Węgier, Rumunii, Bułgarii, oraz Malty i Cypru. Z Polski podpisy złożyli minister do spraw europejskich Konrad Szymański i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk

Ministrowie w liście do europosłów zaapelowali o wprowadzenie zmian do pakietu przed ostatecznym głosowaniem. Podkreślili, że popierają wzmocnienie praw socjalnych kierowców, ale wskazali na inne, szkodliwe zapisy. 9 krajów od dłuższego alarmuje, że pakiet doprowadzi do wzrostu kosztów i biurokratycznych wymogów. Jest również szkodliwy dla klimatu w związku z obowiązkowym, raz na 8 tygodni, powrotem ciężarówek do państw w których zarejestrowane są firmy transportowe.

"W rezultacie nowa, ciężka kurtyna protekcjonizmu zostanie spuszczona na jednolity rynek ograniczając konkurencyjność europejskich producentów, doprowadzając do wzrostu emisji CO2" - napisali ministrowie 9 krajów. Przypomnieli, że Komisja Europejska również dostrzega szkodliwość niektórych zapisów zapowiadając na jesień dokument oceniający wpływ przepisów na rynek. Ministrowie napisali, że apel o zmiany podyktowany jest troską o sektor transportu, który dotkliwie ucierpiał w wyniku pandemii koronawirusa.

IAR/ks