X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
logistyka

Decyzja KE w sprawie pensji kierowców niekorzystna dla przewoźników

Potwierdziły się nieoficjalne informacje Polskiego Radia, że Bruksela chce objąć kierowców ciężarówek przepisami o delegowaniu pracowników i płacy minimalnej po trzech dniach pobytu w danym państwie. Polscy transportowcy mówią, że to próba wyeliminowania tańszych przewoźników z Europy Środkowo-Wschodniej z unijnego rynku. O nowych regulacjach mówili w Polskim Radiu 24 Maciej Wroński (Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”), Tadeusz Kucharski, (Krajowa Sekcja Transportu Drogowego NSZZ „Solidarność”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 transport logistyka Bruksela Komisja Europejska

Transport: Brakuje 100 tysięcy kierowców zawodowych

Według danych pochodzących z branży, w tej chwili na rynku brakuje nawet 100 tysięcy kierowców zawodowych. Tymczasem generuje ona 6 proc. PKB i obsługuje jedną czwartą europejskiego rynku. Zadaniem Programu jest między innymi wsparcie finansowe dla kandydatów na kierowców. O szczegółach mówili w Polskim Radiu 24 Joanna Rutkowska (Transport i Logistyka Polska) i Marcin Wolak (Transjobs.eu).
Zobacz więcej na temat:  transport logistyka

Pakiet przewozowy ma uszczelnić system ściągania podatków

Po wprowadzeniu nowych przepisów każda ciężarówka będzie musiała posiadać regulator, który wskaże co przewozi i gdzie się znajduje. Przeciwko jej wprowadzeniu buntują się firmy przewozowe. Kierowcy uważają, że kary w wysokości 7,5 tys. zł za brak urządzenia są drastyczne i że pakiet ogranicza możliwości ich pracy. O tym, czy wprowadzana zmiana może osłabić polską logistykę i polski rynek przewozowy rozmawiali w programie Rządy Pieniądza Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński) i Bartek Godusławski (Puls Biznesu).
Zobacz więcej na temat:  transport logistyka Tomasz Wróblewski