Polskie Radio
Section05
logistyka

Dystrybucja szczepionek przeciw COVID-19. Ekspert: to logistyczne wzywanie, na które jesteśmy przygotowani

- Dystrybucja szczepionek zmieniła się mocno na przestrzeni ostatnich lat. Należy wskazać, że jest grono firm, podmiotów, które są wyspecjalizowane w tego typu dostawach. Szczególnie kilka firm kurierskich obecnych na naszym rynku, z powodzeniem dystrybuuje, odbiera, czy dostarcza preparaty biologiczne, materiały niebezpieczne w rodzaju substancji zakażeniowych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Jacek Karcz, ekspert ds. logistyki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Trzmiel logistyka szczepionka Koronawirus w Polsce

Dyrektywa transportowa pod lupą Komisji Europejskiej. O rewizję apelowała m.in. Polska

Komisja Europejska analizuje zapisy w pakiecie drogowym, które - jak sugerowała między innymi Polska - mogą doprowadzić do wzrostu pustych przebiegów ciężarówek. Temat przepisów zaostrzających reguły, które uderzą w polskich przewoźników, pojawił się podczas posiedzenia komisji transportu Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej transport logistyka

Eksperci: automatyzacja transportu drogowego przyniesie ponad 50 mld zł oszczędności

Automatyzując transport drogowy można uniknąć w Polsce kosztów rzędu 51 mld zł rocznie związanych z wypadkami i kolizjami – szacuje Polski Instytut Ekonomiczny. Do tego dochodzi 2,4 mld zł rocznie możliwych oszczędności dla branży logistycznej dzięki zredukowaniu kosztów paliwa i wynagrodzeń.
Zobacz więcej na temat:  transport technologie patent ruch pojazdy autonomiczne pojazdy logistyka