X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Grupa żołnierzy NATO stacjonujących w Polsce poznaje historię Powstania Warszawskiego

01.08.2020 14:20
Grupa 46 żołnierzy NATO stacjonujących w Polsce zapoznaje się z historią Powstania Warszawskiego i wojenną historią Polski. W ramach projektu "Zwiastun" przygotowanego przez Polską Fundację Narodową odwiedzili w sobotę Muzeum Powstania Warszawskiego.
Żołnierze NATO w Muzeum Powstania Warszawskiego
Żołnierze NATO w Muzeum Powstania WarszawskiegoŹródło: Twitter/Fundacja_PFN @Fundacja_PFN

Żołnierze z Chorwacji, Rumunii, Wielkiej Brytanii i USA w piątek zapoznali się z ekspozycją w muzeum Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego w Wilanowie.

W sobotę - w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego grupa zwiedzała Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego. Żołnierze NATO będą też na Cmentarzu Wolskim. O godz. 17.00 - podczas godziny "W" - wezmą udział w uroczystościach na Powązkach.

Jeden z amerykańskich żołnierzy przebywających w Polsce w ramach sił NATO powiedział po wizycie w muzeum Powstania Warszawskiego, że jest bardzo wdzięczny organizatorom projektu za możliwość poznania wojennej historii Warszawy i historii Powstania Warszawskiego. Zaznaczył, że w stolicy Polski jest po raz pierwszy.

Wieczorem zaplanowano uroczystość rozpalenia ognia na Kopcu Powstania Warszawskiego, gdzie pod znakiem Polski Walczącej złoży wieniec delegacja żołnierzy NATO wraz z zarządem Polskiej Fundacji Narodowej.

W programie tegorocznego projektu - w związku z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej - znalazły się też wizyty na nekropoliach w Radzyminie i Ossowie.

Program "Zwiastun" prowadzony jest przez PFN od 2017 r. Ma promować wizerunek Polski wśród żołnierzy NATO stacjonujących w naszym kraju. Fundacja zapoznaje uczestników programu z historią Polski, promuje kulturę, pokazuje im polskie dziedzictwo narodowe. Do tej pory z programu skorzystało ok. 2 tys. osób.


PAP/dad