Polskie Radio
Section05
Polska Fundacja Narodowa

Dr Marcin Zarzecki o działaniach PFN promujących Polskę za granicą

- Mamy świadomość, że Polska Fundacja Narodowa jest eksperymentem, ufam, że udanym. Zróżnicowanie działań jest niesamowicie trudne zarządczo, wolałbym, żeby Fundacja skoncentrowała się na określonych działaniach, jak produkcje filmowe, sponsoring sportowy czy wspieranie inicjatyw kulturalnych na świecie, tymczasem my realizujemy to wszystko i jeszcze więcej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Zarzecki, prezes PFN.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio 24 Arkadiusz Gołębiewski Jan Ruman Marcin Zarzecki

PR24 Polscy uczeni niczym herosi Marvela. Dr Zarzecki: PFN pomaga przybliżyć ich historie

- Poprzez formę kampanii audiowizualnej najłatwiej nam pokazywać to, co ważne: naszą historię, kulturę, dziedzictwo narodowe, ale także tych, którzy są wybitnymi Polakami i którzy mieli wpływ na losy świata, a, tak naprawdę, na naszą codzienność - powiedział w Polskim Radiu 24 prezes PFN dr Marcin Zarzecki o kampanii "Akademia Superbohaterów", którą oglądać można w internecie.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak Marcin Zarzecki NAUKA historia Polski

Powstaje film o Krystynie Skarbek. Była ulubionym szpiegiem Churchilla. Główną rolę zagra córka Romana Polańskiego

Zdjęcia do polsko-brytyjskiego filmu o Krystynie Skarbek - Polce służącej w brytyjskich służbach wywiadowczych podczas II wojny światowej - kręcone są w Bystrzycy Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Premiera filmu "The Partisan" planowana jest na 2024 r. Życiorys Krystyny Skarbek jest niczym gotowy scenariusz filmowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA film dokumentalny Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

II Trekking Szlakiem Historycznym Bitwy o Monte Cassino

„Nie idź na skróty” – takie hasło przewodnie przyświecać będzie uczestnikom „II Trekkingu Szlakiem Historycznym Bitwy o Monte Cassino”. Wydarzenie odbędzie się 18 maja 2023 r.,  dokładnie w 79. rocznicę zdobycia przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego klasztoru benedyktynów. Ta 12-kilometrowa ścieżka historyczna, biegnąca tą samą trasą, którą w 1944 r. wzgórze zdobywali żołnierze gen. Władysława Andersa, została oficjalnie zainaugurowana 18 maja 2022 r.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Monte Cassino Zbigniew Wawer

"Zarażanie pasją historii". Marcin Zarzecki o Kongresie Pamięci Narodowej

- Historię należy przekazywać w określony sposób. Na Kongresie były gry: planszowe, komputerowe i szyfrów. Rzeczywistość wirtualna. Była praca z sitodrukiem czy powielaczem, można nawet było uzyskać własny nieśmiertelnik - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Zarzecki Kongres Pamięci Narodowej Instytut Pamięci Narodowej