X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rekordowo dużo osób na świecie wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej

19.08.2020 22:35
W tym roku głównym tematem Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej jest pomoc medyczna w dobie pandemii koronawirusa. Według ONZ pomocy obecnie wymaga rekordowa liczba osób.
Audio
Helena Krajewska (PAH) w studiu PRdZ
Helena Krajewska (PAH) w studiu PRdZFoto: Ewa Plisiecka

Rekordowo dużo osób na świecie wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej - informuje Polska Akcja Humanitarna. Na całym świecie 19 sierpnia obchodzony jest Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Został on ustanowiony 12 lat temu przez ONZ w hołdzie wszystkim osobom, które niosą pomoc na całym globie.

Organizacje pomocowe przypominają, że ostatnie miesiące są szczególnie trudnym czasem dla najbardziej potrzebujących na świecie. Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej mówi, że na początku roku szacowano, że pomocy może potrzebować 168 milionów osób. Teraz liczba ta jest znacznie wyższa.

Organizacje pomocowe przypominają, że wciąż trwają konflikty zbrojne w Syrii, Jemenie czy w krajach Afryki. Wojny z miesiąca na miesiąc zwiększają liczbę osób wymagających pomocy.
Polskie organizacje każdego miesiąca pomagają w kilkudziesięciu krajach świata. Projekty realizują dzięki pieniądzom ze zbiórek, od sponsorów prywatnych, a także poprzez granty z Kancelarii Premiera i MSZ.

- Teraz, po wybuchu w Bejrucie, pomoc kierujemy do Libanu, ale nie tylko – mówi Helena Krajewska, z którą rozmawia Ewa Plisiecka.