Polskie Radio
Section05
Polska Akcja Humanitarna

Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Lista zbiórek

Do ponad 9,6 tys. wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które 6 lutego dotknęło południową Turcję i północną Syrię. Są dziesiątki tysięcy rannych. Ofiarom kataklizmu można pomóc wpłacając pieniądze oraz przekazując dary zweryfikowanym organizacjom, które w tym celu prowadzą specjalne zbiórki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Turcja Syria trzęsienie ziemi pomoc Caritas Polska Akcja Humanitarna

Caritas Polska wspomaga Ukrainę. Ks. Iżycki: przekazaliśmy ponad 6 tys. ton pomocy humanitarnej

Dyrektor Caritasu Polska ks. dr Marcin Iżycki poinformował, że Caritas wysłał ponad 150 tirów z pomocą dla walczącej Ukrainy. Dodał, że szacunkowa masa towarów wynosi ponad 6 tys. ton. Powiedział również, że organizacja przygotowała też 2 tys. miejsc dla dzieci z niepełnosprawnościami i sierot, z czego 650 z nich znalazło już dom w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Caritas wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Ukraina pomoc polska pomoc Polska Akcja Humanitarna

Polska Misja Medyczna wysłała wsparcie na Ukrainę. Zamierza też kupić szpital polowy

Sześć ukraińskich szpitali otrzymało pomoc z Polski - poinformowała Polska Misja Medyczna, która nadal zbiera pieniądze na pomoc dla Ukrainy. Dzięki zebranym do tej pory środkom organizacja wysłała leki i środki opatrunkowe do sześciu ukraińskich szpitali. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni polska pomoc szpital konflikty międzynarodowe pierwsza pomoc Polska Akcja Humanitarna Caritas Polska

Zbiórki dla Ukrainy. Sprawdź, jak pomagać

Największe polskie organizacje pomocowe rozpoczęły zbiórki pieniędzy na pomoc dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Chcą przede wszystkim kupić i przekazać najbardziej potrzebne artykuły dla osób mieszkających w strefach, gdzie toczą się walki. Każdy z nas może wesprzeć te organizacje i w ten sposób pomóc mieszkańcom Ukrainy. Podpowiadamy, jak można to zrobić. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina pomoc Polska Akcja Humanitarna Caritas Polska Czwórka Ukraina Czwórka

Tak można pomóc Ukrainie. Lista zweryfikowanych organizacji i zbiórek

Ukraina walczy z rosyjską inwazją. Kraj jest niszczony bombami, giną cywile, kobiety i dzieci. Tysiące ludzi ucieka przed wojną do Polski. W obliczu humanitarnej katastrofy nikt nie może pozostać obojętny. Przygotowaliśmy listę zweryfikowanych zbiórek i organizacji pomocowych, a także numery kont, na które można wpłacać pieniądze. Podpowiadamy, jak można przyjąć uchodźców pod swój dach.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina pomoc serwis wschodni wojna 2022 Polska Akcja Humanitarna Caritas Polska Jedynka Ukraina Dwójka Ukraina Trójka Ukraina Czwórka Ukraina Polskie Radio 24 POLSKA

Polska Akcja Humanitarna pomoże Afgańczykom. "Nawiązaliśmy kontakt z organizacją, która pracuje na miejscu"

Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na pomoc Afgańczykom. Chodzi przede wszystkim o tych mieszkańców Afganistanu, którzy w wyniku walk, toczących się w ostatnich tygodniach musieli uciekać z domów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan Wojciech Cegielski Bliski Wschód Polska Akcja Humanitarna PAH pomoc pomoc społeczna społeczeństwo terroryzm zamieszki talibowie bezdomność