Polskie Radio
Section05
pomoc

MSZ kontaktuje się z rodzinami poszkodowanych w wypadku w Chorwacji. Ciągle trwa ustalanie tożsamości zmarłych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że udało się skontaktować z rodzinami wszystkich osób poszkodowanych w wypadku w Chorwacji, z wyjątkiem jednego pacjenta, którego tożsamość jest wciąż weryfikowana. Jak podał w opublikowanym komunikacie rzecznik MSZ Łukasz Jasina, nadal trwa ustalanie tożsamości osób, które zginęły w katastrofie.
Zobacz więcej na temat:  wypadek autobus pielgrzymka MSZ pomoc Chorwacja POLSKA społeczeństwo

Prof. Kozłowski: pomoc finansowa UE dla Ukrainy jest za mała

- Prezydent Wołodymyr Zełenski już wielokrotnie mówił, że potrzebuje o wiele większego wsparcia i to nie tylko militarnego, ale takiego, żeby państwo ukraińskie mogło wypłacać wynagrodzenia swoim przedstawicielom administracji państwowej, lokalnej, i aby państwo mogło dobrze funkcjonować - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Artur Roland Kozłowski (Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Unia Europejska pomoc

Ponad pięć tysięcy złożonych wniosków uchodźczych w tym roku. Najwięcej składali Białorusini, Ukraińcy i Rosjanie

Rzecznik Urzędu do Spraw Cudzoziemców Jakub Dudziak przekazał, że w pierwszej połowie roku wnioski uchodźcze w Polsce złożyło ponad pięć tysięcy cudzoziemców. Największą grupę ubiegających się o ochronę międzynarodową stanowili obywatele Białorusi, Ukrainy i Rosji.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy pomoc wojna na Ukrainie prawo POLSKA społeczeństwo

TYLKO U NAS W jaki sposób można nadal wspierać uchodźców z Ukrainy? Przedstawicielka Caritas: przechodzimy na działania długofalowe

Pół roku po napaści Rosji na Ukrainę zdecydowana większość Polaków nadal popiera przyjmowanie przez nasz kraj uchodźców. Jednak z raportów CBOS wynika, że ten odsetek od wybuchu wojny się zmniejsza - na przełomie lutego i marca wynosił 94 proc., w czerwcu - 82 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 pomoc uchodźcy TYLKO U NAS

NASZ WYWIAD Pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Psycholog: Polacy uznali, że wydatkowanie własnych zasobów nie jest już konieczne

- Wielu Polaków bardzo zaangażowało się w pomoc uciekinierom z Ukrainy. Ci ludzie bardzo siebie eksploatowali. Niewyobrażalnie mocno. Byli tacy, którzy poświęcali pomocy cały swój czas, brali po to urlopy z pracy, koczowali na polsko-ukraińskiej granicy. Oni naturalnie są wyczerpani - mówi dr Barnaba Danieluk, psycholog społeczny, w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 pomoc uchodźcy TYLKO U NAS