X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie domy jadą do Grecji. Pomoc dla uchodźców na wyspie Lesbos

16.09.2020 14:35
Z Polski wyrusza pierwsza partia pomocy dla uchodźców na wyspie Lesbos. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej przekaże 156 składanych domów. W ten sposób dach nad głową odzyska kilkaset osób, które straciły schronienie w ubiegłotygodniowym pożarze obozu Moria na greckiej wyspie.
Spotkanie w KPRM nt. wysyłki domów modułowych dla uchodźców do Syrii i Grecji.
Spotkanie w KPRM nt. wysyłki domów modułowych dla uchodźców do Syrii i Grecji.PAP/Radek Pietruszka

Składane domy sprawdziły się wcześniej w obozach dla uchodźców w Iraku, Syrii i w Afryce. Prezes PCPM Wojciech Wilk podkreśla, że konstrukcja jest znacznie trwalsza niż powszechnie stosowane w obozach namioty. - Ten dom jest odporny na pożary, odporny na wichury, co przetestowaliśmy podczas naszych działań między innymi w Afryce. On daje też poczucie uchodźcom i migrantom, że to jest dom, że to nie jest coś tymczasowego - dodaje Wojciech Wilk.

Pierwsza ciężarówka ze składanymi domami wyrusza do Grecji dzisiaj, a kolejne wyjadą jutro i w piątek. W sumie do greckich władz trafi 156 domów i to rząd w Atenach zdecyduje, gdzie dokładnie trafi pomoc. - O taką pomoc zresztą się do nas zwrócili Grecy - mówi wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. To właśnie polski rząd sfinansował zakup i transport domów. Pół tysiąca takich samych konstrukcji trafi też do północnej Syrii.

W ubiegłą środę gigantyczny pożar w obozie Moria pozbawił dachu nad głową 12 tysięcy osób z Afganistanu, Afryki i z Syrii. Schronienie odzyskało 800 z nich - reszta koczuje na ulicach.

Obóz Moria był dotąd największym obozem dla uchodźców w Europie. Greckie władze poinformowały wczoraj o zatrzymaniu pięciu migrantów, którzy mieli mieć związek z podpaleniem. Rząd w Atenach twierdzi, że uchodźcy zaprószyli ogień, bo nie podobały im się wprowadzone w obozie restrykcje, związane z pandemią koronawirusa.

IAR/dad