X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nagroda Sacharowa dla białoruskiej opozycji. PE docenił walkę o wolność

17.09.2020 19:24
Białoruska opozycja, reprezentowana przez Radę Koordynacyjną, otrzyma tegoroczną nagrodę Parlamentu Europejskiego im. Sacharowa. W sprawie porozumiały się trzy największe grupy polityczne - chadecy, socjaliści i liberałowie - ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia, Beata Płomecka.
Opozycyjna Rada Koordynacyjna ds. transferu władzy na Białorusi
Opozycyjna Rada Koordynacyjna ds. transferu władzy na BiałorusiPAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Konserwatyści także nominowali do nagrody demokratyczną opozycję na Białorusi, reprezentowaną tym razem przez Swiatłanę Cichanouską.

Dziś upłynął termin zgłaszania kandydatów, co oznacza, że nagroda przyznawana przez Parlament Europejski za zasługi w walce o prawa człowieka i demokrację trafi w tym roku na Białoruś.

Chociaż jest już to przesądzone, w Parlamencie Europejskim wszystkie procedury muszą być dopełnione. A zgodnie z nimi najpierw kandydatury ocenia komisja spraw zagranicznych i tworzy tak zwaną krótką listę trzech kandydatur. 

Decyzja, kto dostanie nagrodę, podjęta będzie ostatecznie w połowie października na spotkaniu szefów wszystkich grup politycznych. Wręczenie nagrody odbędzie się na grudniowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego.

IAR/ho