X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

USA: zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo sprzed 20 lat w Polsce

29.12.2020 15:49
W Stanach Zjednoczonych zatrzymano podejrzanego o zabójstwo kobiety w 2000 roku. Postępowanie w tej sprawie prowadzi małopolska prokuratura, która uzyskała nowe dowody. Chodzi o zabójstwo Barbary L., do którego doszło w 2000 roku w Surażu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne shutterstock.com/CC7

Jak powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik, pozwoliły one na przedstawienie zarzutów zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Wobec Krzysztofa L. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 30 dni od daty zatrzymania. Podejrzany przebywa w Stanach Zjednoczonych. Prokuratura skierowała wniosek do strony amerykańskiej o tymczasowe aresztowanie podejrzanego i ekstradycję do Polski. - Krzysztof L. został zatrzymany. Obecnie jest prowadzona procedura ekstradycyjne przed amerykańskim sądem - powiedziała prokurator Ewa Bialik.

Barbara L. została zamordowana 16 lipca 2000 roku. Kobieta na stałe mieszkała w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce przebywała czasowo. W domu, w którym mieszkała, wybuchł pożar. Po ugaszeniu pożaru w domu znaleziono jej zmasakrowane zwłoki.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: USA przestępczość policja