Polskie Radio
Section05
policja

Włochy: Polski kierowca otrzymał mandat na 62 euro. Zapłacił 35 tysięcy

Polski kierowca ciężarówki ukarany we Włoszech mandatem w wysokości 62 euro zapłacił przez pomyłkę 35 tysięcy euro. Odkrycia dokonały władze miejscowości Arcola w Ligurii na północy, które na koncie bankowym gminy znalazły zaskakująco wysoki przelew.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja mandat drogi kierowcy bezpieczeństwo kierowca społeczeństwo GOSPODARKA finanse wypadek samochody samochód Włochy ŚWIAT

Śnięte ryby w Nerze. RCB poszerza alert i przypomina, by absolutnie nie wchodzić do rzeki

Po znalezieniu śniętych ryb w Nerze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert także do mieszkańców powiatu kolskiego (Wielkopolskie). Wcześniej ostrzeżenia skierowano do dwóch łódzkich powiatów - łęczyckiego i poddębickiego. RCB ostrzega, by nie wchodzić do Neru i nie korzystać z wody z tej rzeki.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rzeka katastrofa ekologiczna rcb ryby środowisko ochrona środowiska społeczeństwo straż pożarna policja służby i bezpieczeństwo

Przegląd techniczny auta po nowemu. "Diagności będą poddani większej kontroli"

Dokumentacja fotograficzna potwierdzająca obecność samochodu na przeglądzie, dodatkowa opłata za wykonanie badania po terminie i zmiana kontroli zasad samych stacji. Od 1 stycznia 2023 badania techniczne będą po nowemu. - Te zmiany mają wyeliminować z dróg pojazdy w złym stanie technicznym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Klaudia Porębska ministerstwo infrastruktury policja Robert Opas samochody kierowcy Rafał Weber Marcin Barankiewicz stacja kontroli pojazdów

Wzmożone kontrole autokarów. Od początku wakacji sprawdzono ich ponad 6 tys.

Od początku wakacji policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego, prowadzą wzmożone kontrole autokarów, którymi przede wszystkim dzieci oraz młodzież udają się na letni wypoczynek. Policjanci podczas tegorocznych wakacji skontrolowali już ponad 4,7 tys. autokarów, natomiast inspektorzy - ponad 1,4 tys.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo autobus policja Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Kolumna pieszych na drodze - jakie przepisy ją obowiązują?

Wydawałoby się, że kolumna pieszych na drodze to nic szczególnego – szczególnie w sierpniu, gdy przez całą Polskę na Jasną Górę zmierzają rozśpiewane i roztańczone pielgrzymki chrześcijan. Jak powinniśmy traktować grupę niezmotoryzowanych na drodze? Jakie są ich prawa i obowiązki?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze wypadek regiony policja policja polska służby i bezpieczeństwo pielgrzymka Częstochowa Jasna Góra

Holandia: najwięcej kradzieży samochodów od 20 lat

– W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku skradziono w Niderlandach najwięcej samochodów od 20 lat - podało Krajowe Centrum Informacji o Przestępczości Samochodowej (LIV). Z raportu wynika, że najczęściej giną starsze pojazdy bez systemu alarmowego. Policja odzyskuje cztery na dziesięć skradzionych samochodów.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody kradzież kradzież samochodu ubezpieczenie samochodu ubezpieczenia policja policja polska Polskie Radio społeczeństwo Holandia ŚWIAT

Wszczęto śledztwo ws. śmierci małżeństwa pod Warszawą. "Będzie przeprowadzona sekcja zwłok"

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Żoliborz w Warszawie zostało wszczęte śledztwo w sprawie śmierci dwóch osób, których zwłoki ujawniono w Kiełpinie pod Warszawą (pow. warszawski zachodni, gm. Łomianki) - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. O sprawie jako pierwszy informował portal RMF24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie służby i bezpieczeństwo policja prokuratura śmierć

Miał dwa promile alkoholu i pływał rowerkiem wodnym. Policja apeluje o trzeźwość i ostrożność nad wodą

Policja apeluje o trzeźwości nad wodą i przypomina o kontrolach. Niechlubnym rekordzistą ostatniego weekendu nad sielpiańskim zalewem był 33-latek, który pływał rowerkiem wodnym, mając dwa promile alkoholu w organizmie - mówiła młodszy aspirant Monika Zamachowska. Policjanci na terenie zalewu w województwie świętokrzyskim wystawili w sumie 12 mandatów pijanym osobom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo policja woda alkohol bezpieczeństwo bezpieczeństwo nad wodą plaża

Mniej wypadków na polskich drogach. Problemem są jednak pijani kierowcy

Tylko w ciągu ostatniego weekendu na polskich drogach życie straciło aż 21 osób. Policyjne statystyki wskazują jednak, że tegoroczne wakacje są bezpieczniejsze niż te sprzed roku. Największy ruch panuje na drogach do nadmorskich kurortów. - Alarmująca jest liczba nietrzeźwych kierujących, którzy zostali ujawnieni przez pomorskich policjantów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Skręt z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski policja kierowca kierowcy