Polskie Radio
Section05
policja

Senat wprowadził poprawki do ustawy o wsparciu służb mundurowych

 - Senat poparł w czwartek z poprawkami ustawę wprowadzającą m.in. dwustopniowe dodatki motywacyjne dla funkcjonariuszy podległych ministrowi SWiA oraz Służby Więziennej. Wprowadzone poprawki dotyczą m.in. podwyższenia maksymalnej kwoty zwrotu kosztów ochrony prawnej policjantów. W czwartek ok. godz. 22.45 obrady zostały przerwane, Senat będzie je kontynuował w poniedziałek o godz. 16.00.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat służby i bezpieczeństwo policja straż graniczna Służba Ochrony Państwa straż pożarna służba więzienna emerytura

"Skończyła się kampania, już nie trzeba kłamać". Marian Kowalski o postawie Rafała Trzaskowskiego

- Rafał Trzaskowski jako taki polityk, który lubi używać miękkich słów do osiągania paskudnych celów, będzie kluczył, gadał o jakimś tam zagrożeniu, a nie przeszkadza mu to, że rozmaite zbiegowiska organizują jego zwolennicy. Nie przyjmuję takiej narracji - powiedział w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Platforma Obywatelska LGBT Warszawa policja

"Gwardia Łukaszenki pęka moralnie". Rosyjski politolog o sytuacji na Białorusi

"Jeszcze kilka dni i jego gwardia będzie złamana na poziomie prostych wykonawców" - napisał na blogu Echa Moskwy rosyjski politolog Kiriłł Rogow, odnosząc się do sytuacji na Białorusi. Od niedzieli trwają tam antyrządowe protesty, brutalnie tłumione przez milicję i OMON.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś wybory na Białorusi demonstracje protest policja Europa strajki Aleksander Łukaszenka ŚWIAT

"Szokujące działania". Mariusz Gosek o obronie Michała Sz. przez polityków opozycji

- Stawanie w obronie osoby, która dopuszcza się czynu chuligańskiego i dawanie przyzwolenia na takie zachowania ze strony polityków jest działaniem szokującym - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mariusz Gosek, polityk Solidarnej Polski. Gościem "Debaty Jedynki" był również Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  policja policja polska LGBT protesty w Warszawie Krzysztof Paszyk Antoni Trzmiel

"Próba niedopuszczalnego nacisku". Wiceminister sprawiedliwości o żądaniu uwolnienia "Margot"

- Od kogo komisarz praw człowieka Rady Europy żąda uwolnienia "Margot"? Politycy mają wypuścić tę osobę? W Polsce obowiązuje trójpodział władzy, trzecią władzę stanowią niezależne sądy, a sędziowie są niezawiśli. To jest fundament demokracji - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik LGBT społeczeństwo Polskie Radio homoseksualizm policja protest

Apel unijnej komisarz ws. aresztu dla "Margot". Zbigniew Ziobro: niech Pani się wstydzi

"Niech się Pani wstydzi swojego apelu w obronie agresora i przeprosi bezbronnego człowieka, pobitego przez aktywistę LGBT!" - tak Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, odpowiedział na Twitterze unijnej komisarz Dunji Mijatović, która apelowała o "natychmiastowe uwolnienie" Michała Sz., skazanego przez sąd na dwumiesięczny areszt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa LGBT policja sąd Michał Wójcik

"Wobec Polski stosowany jest stereotyp". Piotr Semka o sprawie aktywisty "Margot"

- Istnieje grupa uciśnionych, która ma prawo do ostrego wyrażania swoich poglądów. Oswajaniu z przemocą towarzyszy rytuał językowy na zasadzie "grzeczni już byliśmy". Wyraźny jest jeden postulat, że działacze LGBT mają prawo do bezkarnego profanowania symboli religijnych - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "DoRzeczy" Piotr Semka. 
Zobacz więcej na temat:  LGBT protest policja służby i bezpieczeństwo