X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Profilaktyka może znacząco obniżyć ryzyko zachorowania

04.02.2021 13:40
4 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Według statystyk Polska jest krajem o relatywnie niskiej zapadalności na nowotwory złośliwe, jednak umieralność z ich powodu jest znacznie wyższa niż średnia dla krajów rozwiniętych. Lekarze przypominają - profilaktyka może znacząco obniżyć ryzyko zachorowania.
Audio
  • Rozmowa z dr Januszem Mederem, przewodniczącym Rady Ekspertów ds. Onkologii Medycznej Racji Stanu i prezesem Polskiej Unii Onkologii [posłuchaj]
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z Krajową Radą ds. Onkologii zapowiedział dodatkowe środki na walkę z nowotworami.

- Dla państwa polskiego jest to priorytet - zapewnił szef polskiego rządu w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Podkreślił również, że w ciągu ostatnich pięciu-sześciu lat w Polsce niemal podwojone zostały wydatki na onkologię. Zauważył jednak, że śmiertelność z powodu nowotworów w Polsce utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie - 100 tysięcy przypadków rocznie.

Światowy Dzień Walki z Rakiem został ustanowiony w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. W tym roku w związku z pandemią COVID-19 zabrakło tradycyjnego Dnia Drzwi Otwartych w krajowych ośrodkach onkologicznych.

Wśród wydarzeń online, nawiązujących do Światowego Dnia Walki z Rakiem, znalazła się debata ekspercka. Wziął w niej udział dr Janusz Meder, przewodniczący Rady Ekspertów ds. Onkologii Medycznej Racji Stanu i prezes Polskiej Unii Onkologii. O to, przed jakimi wyzwaniami stanęła polska onkologia w czasie pandemii zapytała go Ewa Plisiecka.

IAR/ep