X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Komisja Europejska pracuje nad paszportem i cyfrową przepustką szczepionkową

04.03.2021 14:00
Komisja Europejska przyspiesza prace nad paszportami szczepień, mimo krytyki i sceptycyzmu ze strony części państw. Bruksela ma zaproponować w tym miesiącu przepisy w tej sprawie. Chodzi o certyfikaty potwierdzające przyjęcie szczepionki przeciw koronawirusowi.
Audio
  • Komisja Europejska przyspiesza prace nad paszportami szczepień [POSŁUCHAJ]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Viacheslav Lopatin

Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen mówiła przedwczoraj o cyfrowej przepustce szczepionkowej, która ułatwiłaby podróżowanie po Unii Europejskiej, a także poza jej granicami. Na dokumencie ma być informacja czy osoba była szczepiona przeciw koronawirusowi, czy przeszła COVID-19 lub czy ma negatywny wynik testu.

Ale urzędnicy w Komisji przyznają, że wciąż wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, na przykład czy osoby zaszczepione istotnie nie zakażają oraz czy paszporty będą wydawane tym, którzy otrzymali preparat nieautoryzowany przez Europejską Agencję Leków.

Paszporty szczepionkowe to pomysł krajów południa Europy, które chcą ułatwień w podróżowaniu tego lata, aby ożywić przemysł turystyczny po pandemii. Jednak są państwa, między innymi Francja, Belgia i Holandia, które wyrażają sceptycyzm i mówią o możliwej dyskryminacji, bo szczepienia nie są powszechne w Unii.

Wicepremier Belgii Sophie Wilmes otwarcie na Twitterze skrytykowała pomysł cyfrowej przepustki pisząc, że jednolity unijny system, to dobry pomysł, ale nie do zaakceptowania jest łączenie szczepień ze swobodą przemieszczania się po Europie.

IAR/PP