X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosjanie wspierający Aleksieja Nawalnego nie będą anonsować akcji protestacyjnych

13.05.2021 15:30
Według szefa sztabów regionalnych Leonida Wołkowa, chodzi o bezpieczeństwo uczestników protestu, a także o wykorzystywanie nowych form nacisku na władze
Audio
  • Rosjanie wspierający A. Nawalnego nie będą anonsować akcji protestacyjnych [posłuchaj]
Sankt Petersburg. Protesty po zatrzymaniu Aleksieja Nawalnego
Sankt Petersburg. Protesty po zatrzymaniu Aleksieja NawalnegoKonstantin Lenkov / Shutterstock.com

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny jest przetrzymywany w kolonii karnej. Jego uwolnienia domagają się kraje Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone i międzynarodowe organizacje. 

Leonid Wołkow zwrócił uwagę na represje, które dotykają uczestników ostatnich akcji w obronie opozycjonisty. Jego zdaniem, nie można narażać ludzi na pobicia, zatrzymania i procesy sądowe. Współpracownik Aleksieja Nawalnego podkreślił, że dla opozycji w Rosji otwierają się nowe możliwości organizowania różnego rodzaju projektów, które będą wywierały presję na władzę. 

Jako przykład podał podjęcie działań, które mogą doprowadzić do porażki rządzącej partii Jedna Rosja w najbliższych wyborach parlamentarnych. Leonid Wołkow wyjaśnił, że uliczne marsze, pikiety i wiece nadal będą organizowane, ale bez wcześniejszego anonsowania tak, żeby policja nie zdążyła się do nich przygotować.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Aleksiej Nawalny Rosja