X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ambasadorowie krajów UE zatwierdzili sankcje wobec Białorusi

16.06.2021 11:38
Ambasadorowie unijnych krajów zatwierdzili sankcje wobec Białorusi za uprowadzenie samolotu i represje wobec obywateli.
Audio
  • Ambasadorowie krajów UE zatwierdzili sankcje wobec Białorusi [posłuchaj]
Raman Pratasiewiczzdjęcie archiwalne
Raman Pratasiewicz/zdjęcie archiwalnePAP/EPA/STRINGER

Restrykcje obejmą około 80 osób i 7 firm. Kto dokładnie zostanie wpisany na czarną listę okaże się wraz z publikacją decyzji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co ma nastąpić na początku przyszłego tygodnia. Osoby objęte sankcjami będą miały zakaz wjazdu do Wspólnoty i zamrożone majątki w Europie. Unia zagroziła Białorusi restrykcjami zaraz po porwaniu pod koniec maja samolotu relacji Ateny - Wilno i aresztowaniu w Mińsku Ramana Pratasiewicza

Najpierw, dość szybko, jak na standardy unijne, kraje członkowskie podjęły decyzję o wprowadzeniu zakazu lotów nad terytorium Wspólnoty dla wszystkich białoruskich linii lotniczych i zamknęły dla nich lotniska zakazując lądowań i startów. Teraz sfinalizowano prace nad sankcjami dyplomatycznymi. A ponieważ wcześniej toczyły się negocjacje w sprawie rozszerzenia restrykcji za represje wobec obywateli, te dwie decyzje połączono i na czarną listę trafią zarówno osoby, które brały udział w uprowadzeniu samolotu, jak i funkcjonariusze odpowiedzialni za represje wobec obywateli. 

Rozpoczęły się też konsultacje między krajami członkowskimi w sprawie nałożenia na Białoruś sankcji gospodarczych, uderzających w kluczowe sektory gospodarki i w firmy współpracujące z reżimem w Mińsku.

IAR/ks