Polskie Radio
Section05
sankcje Unii Europejskiej

"Godne pożałowania". Szef dyplomacji UE komentuje chińskie sankcje wobec krajów Unii

Szef unijnej dyplomacji określił jako niedopuszczalne i godne pożałowania sankcje odwetowe ze strony Chin wymierzone w Europę. Tak władze w Pekinie zareagowały na poranną decyzję unijnych ministrów spraw zagranicznych o nałożeniu restrykcji na czterech chińskich urzędników i jedną firmę za łamanie praw człowieka i masowe prześladowania Ujgurów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chiny Unia Europejska dyplomacja sankcje Unii Europejskiej Azja

Chiny w odwecie nakładają sankcje na Unię Europejską. Część z nich może uderzyć w polskich ekspertów

Chiny odpowiedziały sankcjami odwetowymi na sankcje wprowadzone wobec tego kraju przez Unię Europejską. W związku z rażącym łamaniem praw człowieka ministrowie spraw zagranicznych państw należących do Wspólnoty, po raz pierwszy od czasów masakry na Tiananmen, objęli restrykcjami czterech chińskich urzędników i jedną firmę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chiny Unia Europejska sankcje Azja sankcje Unii Europejskiej

UE planuje nałożyć na Chiny sankcje. Chodzi o łamanie praw człowieka

Wszystko wskazuje na to, że będą unijne sankcje przeciwko Chinom za łamanie przez Pekin praw człowieka. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła nieoficjalnie, że takie są wstępne uzgodnienia przedstawicieli 27 unijnych krajów w Brukseli, choć osiągnięte po długich negocjacjach.
Zobacz więcej na temat:  Chiny Unia Europejska UE ŚWIAT sankcje Unii Europejskiej sankcje prawa człowieka Europa

Ambasador Polski przy UE: kolejne sankcje wobec reżimu w Mińsku nieuniknione

Kolejne sankcje wobec białoruskiego reżimu są nieuniknione - powiedział ambasador Polski przy Unii Europejskiej Andrzej Sadoś. Podkreślił, że konieczny jest plan wsparcia dla demokratycznej Białorusi. Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej zorganizowało wideokonferencję na temat sytuacji w tym kraju, a także na temat dziennikarek w związku z ostatnimi, oburzającymi wyrokami skazującymi kilka z nich.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś sankcje Unii Europejskiej sankcje Aleksander Łukaszenka

UE przedłużyła o pół roku sankcje dyplomatyczne za rosyjską agresję na Ukrainie

Unijne sankcje dyplomatyczne za rosyjską agresję na Ukrainie zostały oficjalnie przedłużone o pół roku, czyli do połowy września. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że sfinalizowane zostały procedury w ramach procedury pisemnej i wczorajsza decyzja ambasadorów została zatwierdzona.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina Europa sankcje Unii Europejskiej sankcje

"Ma Polskę stygmatyzować i osłabiać gospodarczo". Waszczykowski o orzeczeniu TSUE

- To nie jest wyrok. Po pierwsze Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie ma prawa zajmować się polskimi kwestiami wewnętrznymi dotyczącymi ustroju prawnego i organizacji wymiaru sprawiedliwości. To są sprawy nieobjęte prawem europejskim - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej Witold Waszczykowski Polska w Unii Europejskiej Trybunał Sprawiedliwości UE