X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Śmierć żołnierza na granicy z Białorusią. Nowe ustalenia prokuratury

28.01.2022 09:51
Żołnierz, który zginął od wystrzału z broni służbowej to 22-latek z 9. Brygady Kawalerii Pancernej. - Nic nie wskazuje na udział osób trzecich - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która bada tę sprawę. 
Nic nie wskazuje na udział osób trzecich - przekazała prokuratura, zajmująca się sprawą śmierci żołnierza na granicy z Białorusią
Nic nie wskazuje na udział osób trzecich - przekazała prokuratura, zajmująca się sprawą śmierci żołnierza na granicy z BiałorusiąTT/@MON_GOV_PL

Do zdarzenia doszło w środę. Żołnierz zginął od wystrzału z broni służbowej. W momencie śmierci 22-latek nie pełnił służby, był przed rozpoczęciem swojej zmiany. - Miało to miejsce na terenie miejscowości Białowieża, a nie - jak wcześniej informowano - w okolicach tej miejscowości - poinformował rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej mjr Marek Nabzdyjak.

Żandarmeria wojskowa wciąż wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Ustalenia prokuratury

Prokurator był na miejscu podczas wykonywania czynności procesowych. - Obecnie nic nie wskazuje na udział osób trzecich - przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W oficjalnym komunikacie 16. Dywizja Zmechanizowana pisze o śmierci 22-latka jako o "nieszczęśliwym wypadku". Podkreśla, że rodzinie zmarłego została zapewniona opieka psychologa. 


PAP/dad

Na granicy z Ukrainą stacjonuje już 127 tys. rosyjskich żołnierzy. Są też Iskandery i szpitale polowe

27.01.2022 12:09
Ministerstwo obrony narodowej Ukrainy poinformowało o zmobilizowaniu w pobliżu granicy ponad 127 tys. żołnierzy rosyjskich wojsk lądowych, powietrznych oraz marynarki wojennej. Na przygranicznych poligonach zgromadzono również m.in. zdolne do dosięgnięcia Kijowa pociski balistyczne Iskander, wykorzystywany do działań wywiadowczych sprzęt radiowy i satelitarny, zapasy amunicji oraz szpitale polowe.

Służby wyjaśniają okoliczności śmierci polskiego żołnierza na granicy z Białorusią

27.01.2022 13:49
Jak poinformowała 16 Dywizja Zmechanizowana, w okolicach Białowieży (woj. podlaskie) przy granicy polsko-białoruskiej doszło do nieszczęśliwego wypadku, po wystrzale z broni służbowej śmierć poniósł żołnierz. Czynności wyjaśniające prowadzi Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem prokuratury.

Polscy dyplomaci pozostaną na Ukrainie. Wiceszef MSZ: mamy plany ewentualnościowe

28.01.2022 10:33
W tej chwili nie ma decyzji o ewakuacji polskich dyplomatów z Ukrainy, natomiast mamy już przygotowane takie plany ewentualnościowe - powiedział w piątek wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Zaznaczył, że Polska ma najliczniejszą obsadę dyplomatyczną na Ukrainie ze wszystkich państw europejskich.