Polskie Radio
Section05
służby i bezpieczeństwo

Kto organizował karuzele VAT-owskie? Wojciech Surmacz o kulisach rozwoju mafii

- Bardzo długo utrzymywała się legenda, że karuzele VAT-owskie powstały w Wielkiej Brytanii. Ale z perspektywy czasu, z pełną świadomością i pewnością mogę powiedzieć, że były one zorganizowane przez rosyjskie służby - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz śledczy i ekonomiczny Wojciech Surmacz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo vat przestępczość

Wypadek z udziałem busa w woj. lubelskim. 11 osób trafiło do szpitala

W miejscowości Puszno Skokowskie (woj. lubelskie) kierujący busem obywatel Ukrainy na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa. W wyniku czego doszło do zderzenia z drugim samochodem. 11 uczestników wypadku przewieziono do szpitala. - Apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym - przekazała lubelska policja.
Zobacz więcej na temat:  wypadek POLSKA policja regiony lubelskie służby i bezpieczeństwo

Wypadek Polaków w drodze do Medjugorie. "Ktoś może być uwięziony pod autobusem"

W polskim autobusie jechały 43 osoby, wielu pasażerów jest rannych, badane są przyczyny wypadku - oświadczył na konferencji prasowej w mieście Varażdin chorwacki wicepremier i minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović. Jak dodała szefowa chorwackiej obrony cywilnej Maji Grba-Bujević, "autobus wciąż jest podnoszony i zawsze może się okazać, że pod spodem uwięziony jest jeszcze ktoś z pasażerów, ale mamy nadzieję, że tak nie jest".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Chorwacja wypadek autobus Andrzej Duda służby i bezpieczeństwo

Tragiczny wypadek w Chorwacji. Prezydent Duda: podejmujemy działania, aby pomóc naszym rodakom

Prezydent Andrzej Duda złożył wyrazy współczucia rodzinom ofiar wypadku polskiego autobusu w Chorwacji. Pod Zagrzebiem zginęło 12 osób, a ponad 30 jest rannych. "We współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby pomóc naszym rodakom" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Chorwacja wypadek autobus Andrzej Duda służby i bezpieczeństwo

Prezes PGZ o Rosomakach: jesteśmy otwarci na dalszą współpracę z Finami

- Jesteśmy otwarci na dalszą współpracę z fińską firmą Patria - zapewnił prezes polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek. Jak podkreślił, "niezależnie od dalszych losów tej współpracy serwis kołowego transportera opancerzonego (KTO) Rosomak nie jest zagrożony".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska Grupa Zbrojeniowa Ministerstwo Obrony Narodowej broń żołnierze Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo armia bezpieczeństwo

Gigantyczny korek na A1. W kierunku Katowic dachował bus. Służby zalecają objazd

Na autostradzie A1 w okolicy Wiśniowej Góry dachował bus. Służby drogowe usunęły już rozbity pojazd i udrożniły trasę, ale rozładowanie zatoru, który ma ok. 10 km, potrwa nawet 2 godziny. Dlatego służby zalecają kierowcom wybierać objazdy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wypadek autostrada a1 łódzkie regiony Polskie Radio Kierowców Katowice policja Łódź GDDKiA służby i bezpieczeństwo

Amerykańskie F-22 w Polsce. Skurkiewicz: wschodnia flanka jest kluczowa dla NATO

- Samoloty F-22 Raptor i F-35, które są stale obecne w naszej przestrzeni powietrznej, jednoznacznie dają sygnał, że wschodnia flanka NATO jest kluczowa z punktu widzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Krzysztof Świątek Wojciech Skurkiewicz POLSKA polityka bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie armia Ministerstwo Obrony Narodowej MON