Polskie Radio
Section05

służby i bezpieczeństwo

Patrole Bąkiewicza na granicy. Wiceszef MSWiA: będą wyroki

Wiceszef MSWiA Czesław Mroczek zapowiedział konsekwencje prawne dla osób, które znieważają funkcjonariuszy, podszywają się pod służby i nielegalnie dokonują kontroli na granicy. - Nie ma żadnego przyzwolenia na przestępstwo. Będziemy działać w tym zakresie w sposób kategoryczny - powiedział w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia polityka rząd KO MSWiA Czesław Mroczek burze pogoda granica Robert Bąkiewicz

Szef MON nie krył emocji. "To atak na Polskę"

- Atak na żołnierza, na granicę, jest atakiem na Polskę - podkreślił wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz w czwartek w Krakowie podczas uroczystości przekazania dowództwa 6. Brygady Powietrznodesantowej pułkownikowi Piotrowi Bieńkowi. Nowy dowódca w siedzibie jednostki przy ul. Głowackiego symbolicznie odebrał sztandar brygady z rąk dotychczasowego dowódcy gen. bryg. Michała Strzeleckiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz Wojsko Polskie granica