Polskie Radio
Section05
służby i bezpieczeństwo

Szef MON: Polska i Litwa podobnie widzą zagrożenia dla bezpieczeństwa regionu

Wojskowe relacje Polski i Litwy są bardzo bliskie - ocenili szefowie resortów obrony Polski i Litwy Mariusz Błaszczak i Arvydas Anusauskas po spotkaniu w Warszawie. Ministrowie zapewnili, że oba państwa podzielają ocenę zagrożeń bezpieczeństwa w regionie i wspólnie chcą im przeciwdziałać.
Zobacz więcej na temat:  relacje polsko-litewskie wojsko służby i bezpieczeństwo NATO Litwa POLSKA MON Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie

ABW zlikwidowało infrastrukturę wykorzystywaną m.in. przez obce służby specjalne. Zatrzymano dwie osoby

- Funkcjonariusze ABW zatrzymali dwie osoby podejrzane o zakłócanie pracy sieci teleinformatycznej. Dzięki działaniom Agencji udało się zlikwidować infrastrukturę wykorzystywaną m.in. przez obce służby specjalne - przekazał w piątek Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo ABW zatrzymanie cyberbezpieczeństwo Stanisław Żaryn

Zabiła 3-letnią córkę, grozi jej dożywocie. Prokuratura Krajowa: to zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Prokuratura Krajowa poleciła zmienić kwalifikację prawną czynu zarzuconego poznaniance, która zabiła swoje trzyletnie dziecko na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie - podał dział prasowy PK.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura służby i bezpieczeństwo sąd regiony wielkopolskie Poznań Prokuratura Krajowa

Ochotnicza Straż Pożarna do likwidacji? MSWiA komentuje: to nieprawda

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce wprowadzić zmiany do przepisów regulujących funkcjonowanie Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhów z OSP przemianowano by na "ratowników gaśniczych". Odebrano by im mundury i darmowe szkolenia. Na te doniesienia od razu zareagował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. "To nieprawda" - oznajmił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż pożarna Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji służby i bezpieczeństwo emerytura

Alarmy bombowe w Warszawie. Ewakuowano pracowników SN, KRS i NIK

Ok. 40 miejsc w Warszawie zostało ewakuowanych w związku z informacjami o podłożonych bombach. Ewakuowano m.in. pracowników Najwyższej Izby Kontroli, Krajowej Rady Sądownictwa, Sądu Najwyższego i Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Martyna Łuczak z Zespołu Prasowego Sądu Najwyższego potwierdziła portalowi PolskieRadio24.pl ewakuację pracowników kompleksu budynków Sądu Najwyższego i Sądu Administracyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy kredyty walutowe POLSKA służby i bezpieczeństwo Krajowa Rada Sądownictwa NIK