Polskie Radio
Section05
służby i bezpieczeństwo

Kto śmiertelnie potrącił dwulatka na Mazowszu? Apel policji

W piątkowy wieczór w Obiecanowie na Mazowszu dwulatek został potrącony przez pojazd. Od tego czasu policjanci z Makowa Mazowieckiego prowadzą śledztwo mające doprowadzić do kierowcy auta, pod które wpadł chłopczyk. Podkom. Monika Winnik z KPP w Makowie Mazowieckim odpowiedziała portalowi PolskieRadio24.pl., czy funkcjonariusze mają nowe informacje w sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja służby i bezpieczeństwo dziecko śmierć

Atak nożownika w Gdańsku. Nowe informacje w sprawie

Życiu żadnego z rannych podczas nocnej bójki z użyciem noży w centrum Gdańska nie zagraża niebezpieczeństwo. Reporter Radia Gdańsk dowiedział się nieoficjalnie, że dwaj mężczyźni są w ciężkim stanie, dwaj w średnim i jeden jest lekko ranny. Mają m.in. rany brzucha, ale są przytomni i przebywają w gdańskich szpitalach. Szósta osoba po opatrzeniu ran została wypisana do domu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk policja policja polska nożownik regiony służby i bezpieczeństwo

TYLKO U NAS Wyciągnąć wnioski z wojny. "Konieczne szkolenie cywilów"

- Szkolenie cywilów powinno być powszechne. Nie zapominajmy, że konstytucja każdemu obywatelowi narzuca obowiązek obrony ojczyzny. Bronić tej ojczyzny możemy na różne sposoby - powiedział w rozmowie z portalem polskieradio24.pl Damian Duda, prezes Fundacji "W międzyczasie", który wraz z wolontariuszami na Ukrainie od blisko dekady udziela pomocy medycznej bezpośrednio na polu walki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2024 służby i bezpieczeństwo rcb Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wywiad POLSKA rocznica

Warszawa: porwali mężczyznę z kawiarni. Zostali zatrzymani

Sierż. szt. Jakub Pacyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III poinformował portal polskieradio24.pl, że szeroko zakrojone działania policjantów z Ochoty zakończyły się zatrzymaniem czterech mężczyzn - obywateli Ukrainy i Rosji. Trafili oni do aresztu, grozi im do 20 lat pozbawienia wolności. - Kilka godzin wcześniej podejrzani porwali w jednej z kawiarni na warszawskiej Woli mężczyznę. Dodatkowo dokonali na nim rozboju oraz ukradli rzeczy z jego mieszkania w warszawskich Włochach - dodał funkcjonariusz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja służby i bezpieczeństwo Warszawa zatrzymanie Rosja Ukraina