Polskie Radio
Section05
Marcin Przydacz

"Chcą zawłaszczyć sposób komunikacji z ludźmi". Przydacz o zapowiadanym przejęciu mediów publicznych

- Nie może być tak, że w mediach publicznych będą zasiadać tylko przyjaciele Tuska i Sienkiewicza i tacy też będą dziennikarze, jak przed 2015 r., kiedy prezentowali arogancką postawę wobec posłów, z którymi się nie zgadzali, i serwilistyczną postawę względem rządzących - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Marcin Przydacz Grzegorz Jankowski polityka PiS media publiczne

Zamrożenie cen energii tylko do czerwca. Marcin Przydacz: odrzucono dobry projekt rządowy, wprowadzono bubel poselski

- Odrzucono dobry projekt rządowy tylko dlatego, że był rządowy, choć dobrze się sprawdzał. Przez ostatni rok Polacy, w tym przedsiębiorstwa, wiedzieli ile płacą za energię elektryczną. Wszystko dobrze funkcjonowało, ale projekt ten odrzucono i wprowadzono bubel poselski - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Marcin Przydacz POLSKA

Opozycja chce odwołać członków komisji ds. wpływów rosyjskich. Mocny komentarz Przydacza

- Z tego, co słyszeliśmy od liderów PO, wybór nowych członków komisji ds. rosyjskich wpływów nie jest przewidywany. Chodzi o to, by komisja przestała działać, a na jaw nie wyszły wszystkie przyjazne działania, które rząd Donalda Tuska realizował wobec Rosji - powiedział Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  komisja śledcza Rosja Sejm Donald Tusk Marcin Przydacz POLSKA polityka

Uchwała ws. zmian traktatów UE. Przydacz: marszałek Hołownia i jego koledzy z partii blokują debatę

Na posiedzeniu sejmowej komisji ds. europejskich upadł wniosek o włączenie do porządku obrad prac nad projektem uchwały PiS sprzeciwiającej się zmianom traktatów UE. - Dziwne jest to, że niestety w polskim Sejmie pan marszałek Hołownia i jego koledzy z partii blokują debatę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz z Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Przydacz polityka Sejm reforma ue Unia Europejska Parlament Europejski Grzegorz Jankowski

Opozycja blokuje uchwałę ws. zmian traktatów UE. Przydacz: czy Hołownia celowo wrzucił projekt do zamrażarki?

Na posiedzeniu sejmowej komisji ds. europejskich upadł wniosek o włączenie do porządku obrad prac nad projektem uchwały PiS sprzeciwiającej się zmianom traktatów UE. "Czego się boją? Czy przyszłość UE nie powinna być przedmiotem zainteresowania Sejmu? Czy Marszałek Hołownia, obiecując dalsze prace - celowo wrzucił projekt do swojej zamrażarki?" - pyta Marcin Przydacz (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Marcin Przydacz Unia Europejska Szymon Hołownia Marszałek Sejmu polityka opozycja POLSKA

"Ograniczają suwerenność i przekształcą UE w parapaństwo". Przydacz o zmianach w traktatach UE

Parlament Europejski w przyjętej w środę w Strasburgu rezolucji opowiedział się za zmianą traktatów unijnych. Poseł PiS Marcin Przydacz podkreślił, że proponowane zmiany w traktatach są daleko idące. - Dotyczą one tak naprawdę zmiany funkcjonowania całej Unii Europejskiej - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Bruksela Europa ŚWIAT Marcin Przydacz PiS Rada Europejska

Szczyt na Malcie ws. pokoju na Ukrainie. Marcin Przydacz w grupie ds. bezpieczeństwa energetycznego

Podczas rozmów ws. ukraińskiej formuły pokoju na Malcie minister Marcin Przydacz wystąpił jako współprzewodniczący polsko-duńskiej grupy ds. bezpieczeństwa energetycznego - poinformowało Biuro Polityki Międzynarodowej. Przydacz rozmawiał także ze swoimi odpowiednikami m.in. z Japonii, Litwy i Kataru.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie Marcin Przydacz kancelaria prezydenta Malta

Głosowanie ws. traktatów UE, odejścia od weta. Przydacz: próby dominacji, które będą rozbijać projekt europejski

- O sprawiedliwą UE trzeba walczyć - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz, pytany o głosowanie ws. traktatów UE. Jak zaznaczył, "próby dominacji, a do tego sprowadza się chęć odejścia od prawa weta, będą służyły rozbiciu projektu europejskiego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Przydacz Donald Tusk wybory w Polsce wybory Unia Europejska traktat lizboński

Konsultacje u prezydenta. Przydacz: to nie Tusk i Czarzasty decydują, jaki przycisk mają nacisnąć posłowie

- Artykuł 154. konstytucji mówi tylko, że prezydent desygnuje premiera; dotychczasowa praktyka od czasu obowiązywania tej konstytucji była taka, że prezydent powierza misję tworzenia rządu partii zwycięskiej; nie jest związany apelami czy stanowiskiem - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Przydacz Donald Tusk wybory w Polsce wybory Grzegorz Jankowski

"Prezydent będzie prowadził swoją analizę sytuacji wewnątrzpolitycznej". Przydacz o konsultacjach ws. nowego rządu

- Z jednej strony będą to rozmowy o sprawach bezpieczeństwa, o gospodarce, o przyszłych inwestycjach, ale rozmowa dotyczyć będzie także i tej powyborczej układanki parlamentarnej. Przed panem prezydentem stoi oczywiście decyzja dot. desygnowania nowego premiera - podkreślił Marcin Przydacz, zapowiadając tematy spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z reprezentantami klubów parlamentarnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Marcin Przydacz