X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Służby wyjaśniają okoliczności śmierci polskiego żołnierza na granicy z Białorusią

27.01.2022 13:49
Jak poinformowała 16 Dywizja Zmechanizowana, w okolicach Białowieży (woj. podlaskie) przy granicy polsko-białoruskiej doszło do nieszczęśliwego wypadku, po wystrzale z broni służbowej śmierć poniósł żołnierz. Czynności wyjaśniające prowadzi Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem prokuratury.
Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza - czytamy w komunikacie 16 Dywizji Zmechanizowanej
"Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza" - czytamy w komunikacie 16 Dywizji Zmechanizowanejtwitter.com/MON_GOV_PL

"26 stycznia (środa) w okolicach Białowieży doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 9 Brygady Kawalerii Pancernej" - napisała na Twitterze 16 Dywizja Zmechanizowana.

"Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza" - podano.

Dodała, że do zdarzenia doszło przed przystąpieniem żołnierza do zmiany. "Rodzina żołnierza została powiadomiona i objęta opieką psychologa" - poinformowano.


Sprawę wyjaśnia Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem prokuratury. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, sprawę prowadzi Dział ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ.

Posłuchaj
00:17 11524199_1.mp3 Mjr Marek Nabzdyjak, rzecznik prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, o śmierci żołnierza przy granicy z Białorusią: wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek (IAR)

O sprawie jako pierwsze poinformowało radio RMF FM. Stacja poinformowała początkowo, że "w środę wieczorem w parku w Białowieży znaleziono młodego żołnierza z raną postrzałową głowy. [...] Według naszych nieoficjalnych informacji chodzi o około 22-letniego żołnierza z 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie".


PAP/IAR/dad