X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
prokuratura

Szczecin: Stanisław Gawłowski będzie mógł opuścić areszt

Poseł PO Stanisław Gawłowski będzie mógł opuścić areszt po wpłaceniu pół miliona złotych kaucji. Zamieszany w aferę melioracyjną przedsiębiorca Bogdan K. musi wpłacić milion. Sąd Okręgowy w Szczecinie przychylił się do wniosku prokuratury o areszt dla posła i przedsiębiorcy, ale zastosował również inny środek zapobiegawczy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Gawłowski Roman Giertych prokuratura

"Nie dam się zastraszyć prokuratorowi krajowemu"

Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej, na wniosek Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego zbada, czy mecenas Roman Giertych dopuścił się przekroczenia granic wolności słowa. Przeciwko niemu zostało wszczęte dochodzenie dyscyplinarne. Chodzi o dwie jego medialne wypowiedzi, w których sugerował „groźby bezprawne w stosunku do prokuratorów”.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Roman Giertych prokuratura bogdan święczkowski

Senator PO oskarżony o ujawnienie tajnych informacji z przetargu dla armii

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko senatorowi Platformy Obywatelskiej Maciejowi G. Jedno z czterech zarzucanych mu przestępstw związane jest z ujawnieniem znajomemu biznesmenowi tajnych informacji o wartym prawie 22 miliony złotych przetargu na sprzęt dla jednostek specjalnych Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura wojsko przestępczość przetarg Platforma Obywatelska

Ferma jak z horroru. Nagrał ukrytą kamerą hodowlę brojlerów

- Autor nagrań postanowił zobaczyć jak od środka wygląda ferma drobiu i zwrócił się do nas o pomoc - mówi o akcji Stowarzyszenia Otwarte Klatki Anna Jeżyńska. To, co udało się zarejestrować ukrytą kamerą, jest wstrząsające. Rozbijanie głów kurcząt o metalową rurkę czy pasienie zwierząt do tego stopnia, że nie są w stanie same się podnieść to praktyki, które widać na nagraniach. Uderza też podejście pracujących tam ludzi.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta ekologia przestępczość prokuratura śmierć POLSKA