Polskie Radio
Section05
prokuratura

„Paweł Adamowicz jest wszechwładny w Gdańsku”

- Paweł Adamowicz jest wszechwładny w Gdańsku i wszyscy o tym doskonale wiedzą. O Gdańsku mówi się, że to miasto deweloperów, że z prezydentem da się załatwić wszystko. Sprawa Amber Gold pokazuje, że na szczytach Urzędu miasta Gdańska deweloperzy mogli załatwić wszystko z dużym prawdopodobieństwem, często za łapówkę – mówił w audycji Kulisy Spraw dziennikarz tygodnika "Sieci" Marek Pyza. Opowiadał także o kolejnych zarzutach postawionych prezydentowi Gdańska przez prokuraturę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk Paweł Adamowicz prokuratura Marek Pyza Amber Gold CBA

Afera reprywatyzacyjna: Jakub R. zostaje w areszcie

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wstrzymał postanowienie o możliwości opuszczenia aresztu przez Jakuba R. za kaucją. - Decyzję o ewentualnym wypuszczeniu z aresztu ważnych urzędników m.st. Warszawy w sytuacji, kiedy śledztwa w niektórych wątkach są na początkowym etapie, będę oceniał krytycznie - powiedział w piątek minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa sąd afera reprywatyzacyjna prokuratura

Poseł PO o zatrzymaniu Stanisława Gawłowskiego

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie sekretarz generalny i poseł PO Stanisław Gawłowski - zdecydował w niedzielę wieczorem szczeciński sąd. Obrońca Gawłowskiego, mec. Roman Giertych ocenił decyzję sądu jako „złą” i zapowiedział złożenie zażalenia. O areszcie dla posła Gawłowskiego mówił w audycji 24 Pytania Marcin Kierwiński.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska PSL Roman Giertych sąd przestępczość prokuratura Szczecin

Sprawa posła Stanisława Gawłowskiego. Jest komunikat CIS

W oświadczeniu CIS zwrócono uwagę, że głosowanie ws. posła Gawłowskiego przeprowadzono regulaminowo w bloku głosowań, a za poparciem wniosku o uchylenie immunitetu zagłosowało 261 posłów. "Oznacza to, że wymagana większość do podjęcia uchwały o wyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Stanisława Gawłowskiego została osiągnięta, a wynik głosowania nie budzi wątpliwości" - wskazano w komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska prokuratura CBA

Poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski zatrzymany

Polityk sam stawił się na przesłuchanie w szczecińskim oddziale Prokuratury Krajowej. Wcześniej wraz ze swoim adwokatem Romanem Giertychem zrobili briefing dla dziennikarzy przed budynkiem prokuratury. Po przesłuchaniu może zaistnieć konieczność zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych, w tym wystąpienia do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania; jeszcze w piątek poseł usłyszy zarzuty - poinformowała Prokuratura Krajowa. O zatrzymaniu polityka Platformy Obywatelskiej informujemy w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska korupcja prokuratura CBA

Dziś decyzja Sejmu ws. posła PO. "Zarzutów jest wiele"

W czwartek posłowie zdecydują w głosowaniu, czy wyrazić zgodę na ewentualne zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Platformy Obywatelskiej, Stanisława Gawłowskiego. W Rozmowie PR24 komentarz Ryszarda Bartosika z Prawa i Sprawiedliwości, a także Krzysztofa Paszyka z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Paszyk PSL korupcja prokuratura Adrian Klarenbach