Polskie Radio
Section05
prokuratura

Wódka i spirytus z przestępstw pomogą w walce z koronawirusem. To 430 tys. litrów płynu do dezynfekcji

Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na środki dezynfekcyjne prokuratura razem z KAS od środy przekazała instytucjom państwowym prawie 5 tys. litrów alkoholu etylowego zabezpieczonego w toku prowadzonych postępowań karnych - poinformowała w piątek rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura Krajowa Administracja Skarbowa

Przyjmowała pacjentów, choć miała być na kwarantannie. Śledztwo ws. lekarki z koronawirusem

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarki z Knurowa, która pracowała mimo skierowania jej na kwarantannę. Według policji, kobieta nie zastosowała się do zaleceń, opuściła miejsce izolacji i przyjmowała pacjentów w gabinecie. Później okazało się, że jest zakażona koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus POLSKA policja służby i bezpieczeństwo prokuratura lekarz

Narazili Skarb Państwa na ogromną stratę. Akcja CBŚP i prokuratury

Policjanci z CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zatrzymali osiem osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem VAT w obrocie olejem rzepakowym, kawą i artykułami chemicznymi - poinformowała Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Śledcze Policji.
Zobacz więcej na temat:  CBŚP Prokuratura Krajowa prokuratura Poznań podatek VAT służby i bezpieczeństwo wyłudzenia podatki vat zatrzymanie POLSKA

"Treść oparta na manipulacjach". Prokuratura Krajowa reaguje na tekst "GW"

Od czasu reformy prokuratury liczba prowadzonych przez nią śledztw gwałtownie wzrosła - napisała Prokuratura Krajowa. Odniosła się w ten sposób do artykułu "Gazety Wyborczej" nt. "ślimaczących się śledztw". Jak podkreśliła PK, "wyznacznikiem skuteczności prokuratury jest efektywność".
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro POLSKA sądownictwo prokuratura Ministerstwo Sprawiedliwości Gazeta Wyborcza media

Sprawa odebrania matce 11 dzieci. Wiceminister sprawiedliwości: zajmie się tym prokuratura

Do postępowania w sprawie odebrania matce jedenaściorga dzieci w Wierzbicy w woj. łódzkim przystępuje prokuratura. Poinformował o tym wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dodał, że to skutek rozmów prowadzonych przez resort z Prokuraturą Krajową. Jak zapewnił, sytuacją w rodzinie zajmuje się kilka osób z ministerstwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości dzieci prokuratura

"On był dla mnie prawdziwym ojcem". Ciąg dalszy sprawy Roberta Fidury

- Moja strefa komfortu nigdy nie została przez niego naruszona. Mam żal do sądu o to, że nie poinformował mnie, że mam tu jakieś prawa. Oczekuję sprawiedliwości. Nie rozumiem tego, że najpierw dwa razy go uniewinniono, a potem skazano - mówiła pani Magdalena, rzekoma ofiara mężczyzny oskarżonego o jej molestowanie w sprawie, którą ujawniono w programie "Kasta" w TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  sąd sądownictwo TVPinfo POLSKA areszt prokuratura reforma sądownictwa