Polskie Radio
Section05
prokuratura

Znany aktor Piotr Z. oskarżony o zniesławienie i znieważenie rzecznik Straży Granicznej

Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko znanemu aktorowi Piotrowi Z.  Artysta odpowie za znieważenie rzecznik prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej, o której w mediach społecznościowych napisał, że ma "twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna służby i bezpieczeństwo sądownictwo aktor prokuratura

Aktorka Barbara K.-Sz. usłyszała zarzuty. Chodzi o zniesławienie Straży Granicznej

Aktorka Barbara K.-Sz. usłyszała w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzut zniesławienia Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy. Artystka na początku listopada zeszłego roku nazwała funkcjonariuszy tej formacji "maszynami bez mózgów oraz mordercami".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Barbara Kurdej-Szatan straż graniczna prokuratura przestępczość internet media społecznościowe

Proces za "urodziny Hitlera". Prokuratura żąda kar bezwzględnego więzienia

W czwartek przed sądem ponownie stanęło sześcioro uczestników "obchodów" urodzin Adolfa Hitlera z maja 2017 roku. Prokuratura zażądała kar bezwzględnego więzienia dla wszystkich oskarżonych. - Z dowodów, które przeprowadzone zostały w toku postępowania, jednoznacznie wynika, że oskarżeni podobnych zachowań dopuszczali się w przeszłości - argumentowała prokurator Agnieszka Marcińczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura sąd regiony Śląsk TVN Adolf Hitler nazizm

Masakra cywilów w Buczy. Ukraińska prokuratura ujawnia tożsamość rosyjskich zbrodniarzy

Ukraińskiej prokuraturze udało się zidentyfikować 10 rosyjskich żołnierzy, którzy mieli brać udział w masakrze ludności podkijowskiej Buczy. Jak podała prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa, wojskowi "mieli związek z torturowaniem cywilów" podczas rosyjskiej okupacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja zbrodnie wojenne wojna 2022 serwis wschodni prokuratura sąd

Blokowanie uchylenia immunitetu marszałka Senatu. Prokurator: świadoma gra Grodzkiego i Borusewicza

Wniosek szczecińskiej prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Tomasza Grodzkiego oczekuje na rozpatrzenie już ponad rok. W tym czasie był dwukrotnie poprawiany na wezwanie Bogdana Borusewicza. Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku przekroczenia przez wicemarszałka Senatu uprawnień w tej sprawie. - Ciągłe powoływanie się na niespełnienie warunków formalnych jest prowadzeniem swego rodzaju gry - powiedział portalowi niezalezna.pl Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki Senat prokuratura polityka marszałek senatu Bogdan Borusewicz

Plaga prorosyjskich manifestacji w Niemczech. Ponad 140 postępowań przeciwko zwolennikom inwazji

W wielu niemieckich krajach związkowych odbywają się parady i manifestacje poparcia dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Służby na terenie całego kraju wszczęły już ponad 140 dochodzeń w tej sprawie. Większość przypadków dotyczy posługiwania się symbolem "Z", charakterystycznym oznaczeniem rosyjskich czołgów i pojazdów atakujących Ukrainę. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Niemcy Rosja prokuratura Europa policja

Rosjanin podejrzany o szpiegostwo aresztowany. Prokuratura postawiła mu zarzuty

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, Rosjanin zamieszkały w Polsce usłyszał zarzut szpiegostwa. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gdańsku sąd zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że do zatrzymania doszło 6 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szpieg służby i bezpieczeństwo sądownictwo Rosja prokuratura

Ostatnie pożegnanie Marka Pasionka. Prezydent: był wybitnym prokuratorem, wyróżniającym się wiedzą i talentem

"Żegnamy człowieka służby, zaangażowanego patriotę i państwowca, osobę niezwykle zasłużoną dla Rzeczypospolitej" - napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników odbywających się w piątek w Gliwicach uroczystości pogrzebowych Marka Pasionka, zmarłego przed kilkoma dniami b. zastępcy prokuratora generalnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA odeszli 2022 Andrzej Duda Zbigniew Ziobro prokuratura sądownictwo

Zmarł Marek Pasionek. Gmyz: w czasie śledztwa smoleńskiego był prześladowany przez ówczesne kierownictwo prokuratury

- Od początku był prześladowany przez ówczesne kierownictwo prokuratury na czele z prokuratorem Krzysztofem Parulskim, który rzucał kłody pod nogi Marka Pasionka, gdy ten chciał dociec przyczyn katastrofy smoleńskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk 2022 katastrofa w Smoleńsku prokuratura Donald Tusk