Redakcja Polska

Rosyjski opozycjonista: tylko klęska armii Putina zapewni trwały pokój

26.11.2022 14:10
Bliski współpracownik Aleksieja Nawalnego w swoim wideoblogu stwierdził, że wszelkie próby nakłonienia Ukrainy do kompromisu z Rosją, to pójście na rękę Władimirowi Putinowi.
Audio
  • Rosyjski opozycjonista: tylko porażka armii Putina zakończy wojnę. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
- Tylko klęska armii Putina zapewni stabilny i trwały pokój - przekonuje rosyjski opozycjonista Leonid Wołkow.
- Tylko klęska armii Putina zapewni stabilny i trwały pokój - przekonuje rosyjski opozycjonista Leonid Wołkow. Forum/VALENTYN OGIRENKO

- Tylko klęska armii Putina zapewni stabilny i trwały pokój - przekonuje rosyjski opozycjonista Leonid Wołkow. 

W ocenie Wołkowa klęska rosyjskich wojsk jest warunkiem normalizacji sytuacji zarówno w Ukrainie, jak i w Rosji dotkniętej represjami.

- Nie ma żadnej możliwości osiągnięcia pokoju na innych warunkach, niż opuszczenie przez siły zbrojne Rosji terytorium sąsiedniego państwa, gdzie znajdują się one nielegalnie. Putin i jego armia muszą ponieść klęskę. Tylko to odtworzy drogę do normalnego, stabilnego pokoju. Tylko to otworzy drogę do przyszłości Rosji - podkreślił rosyjski opozycjonista.

Posłuchaj
00:38 12068582_1.mp3 Rosyjski opozycjonista: tylko porażka armii Putina zakończy wojnę. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR) 

Wcześniej z podobnym oświadczeniem wystąpił rosyjski opozycjonista Garri Kasparow, który wezwał zachodni świat do wspierania ukraińskich żołnierzy i cywilów.

 

IAR/dad