X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wojna na Ukrainie

Doradca Putina spotkał się z najemnikami Rosji z Donbasu

Według dziennika "Komsomolska Prawda", doradca Kremla spotkał się z rosyjskimi najemnikami, którzy walczyli w Donbasie przeciwko Ukrainie. Władysław Surkow wziął udział w posiedzeniu tak zwanej Rady Dowódców Związku Najemników Donbasu - organizacji, która zbrojnie wspiera prorosyjskich separatystów. Spotkanie odbyło się w jednym z moskiewskich hoteli. W Rosji działalność najemnicza jest zakazana, więc tego typu organizacje powinny być ścigane z mocy prawa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Donbas wojna na Ukrainie Rosja

Ukraina: Polska pomaga zapewnić pomoc psychologiczną

W ramach projektu "Nie jesteśmy obojętni", finansowanego z budżetu polskiego MSZ, wsparcie otrzymują cztery centra pomocy społeczno-psychologicznej dla osób przesiedlonych w obrębie obwodu kijowskiego i żytomierskiego. W Borodziance, Iwankowie i Bojarce pod Kijowem oraz w Korosteniu w obwodzie żytomierskim przebywa łącznie ponad 4000 osób, które uciekły z Krymu i Donbasu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Donbas wojna na Ukrainie relacje polsko-ukraińskie Rosja

Ranni ukraińscy marynarze pilnie potrzebują pomocy medycznej

-  Nadal nie otrzymaliśmy od Rosji oficjalnej dokumentacji medycznej syna - powiedział Dmytro Ejder, ojciec jednego z trzech ukraińskich marynarzy rannych podczas zatrzymania przez siły rosyjskie w Cieśninie Kerczeńskiej w listopadzie ubiegłego roku. - Wiemy, że syn jest najciężej ranny ze wszystkich marynarzy. Ma rozległe rany obu nóg. Na relacjach z procesu widać, że z trudem chodzi - mówi Dmytro Ejder. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Donbas wojna na Ukrainie

Kijów: bliscy poległych polskiego pochodzenia proszą o pomoc

- Prosimy Polskę o wsparcie w ocaleniu pamięci o naszych synach i ukaraniu rosyjskich zbrodniarzy, którzy ich zamordowali - zwróciły się rodziny 20 poległych w Donbasie żołnierzy ukraińskich polskiego pochodzenia na spotkaniu z ambasadorem RP Janem Piekłą. Ojciec jednego z zabitych pytał, czy polscy europosłowie mogliby wspomóc bliskich w walce o uznanie separatystów za zbrodniarzy wojennych w trybunale w Hadze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Donbas wojna na Ukrainie relacje polsko-ukraińskie

NASZ WYWIAD Syn w niewoli rozminowuje pola. "Córka często pisze listy do taty i składa pod portretem"

- O synu nie mam żadnych informacji od 2016 roku. Wiemy, jak traktowani są ukraińscy jeńcy w niewoli w Donbasie. Chcę po prostu, by moje dziecko wróciło do domu. Dzieci tęsknią. Mały synek w skarbonce gromadzi dary dla tego, kto w pewnym momencie zwróci mu tatę - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Jelena, której syn Rusłan od 2014 roku jest w niewoli.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Ukraina Rosja Donbas wojna na Ukrainie

Konflikt na Ukrainie. Jak powinna zareagować Europa?

25 listopada Rosjanie ostrzelali i zajęli trzy ukraińskie statki wojenne, które płynęły przez Morze Azowskie do portów na Ukrainie. Kolejną odsłonę konfliktu rosyjsko-ukraińskiego komentowali w Polskim Radiu 24 działacze organizacji młodzieżowych: Michał Szpądrowski (Forum Młodych PiS), Wojciech Ziółkowski (Młodzi dla Wolności JKM) i Stanisław Kaup (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci PO).
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Morze Azowskie wojna na Ukrainie