Polskie Radio
Section05
wojna na Ukrainie

UE przedłuża sankcje dyplomatyczne wobec Rosji

Unia Europejska przedłuży o kolejne pół roku sankcje dyplomatyczne wobec Rosji za aneksję Krymu. Decyzja zapadła na spotkaniu ambasadorów państw członkowskich - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Restrykcje mają być przedłużone do połowy września. By weszły w życie, potrzebna jest jeszcze formalna zgoda unijnych ministrów, co ma nastąpić w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rosja Ukraina Donbas Krym wojna na Ukrainie sankcje Unii Europejskiej sankcje

Spotkanie wysokich rangą przedstawicieli Rosji i Ukrainy. Wkrótce kolejna wymiana jeńców?

Wymiana więźniów i rozmowy w formacie normandzkim były tematem spotkania wysokich rangą przedstawicieli Rosji i Ukrainy: szefa biura ukraińskiego prezydenta Andrija Jermaka i zastępcy administracji Władimira Putina - Dmitrija Kozaka. Do rozmowy doszło w Mińsku, a poinformowała o niej administracja prezydenta Zełenskiego.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina Rosja ŚWIAT Europa

Od 80 do 200 osób. Ukraina czeka na "wielką wymianę jeńców"

"Wielka wymiana jeńców" między władzami Ukrainy a prorosyjskimi separatystami w Donbasie odbędzie się w niedzielę, według różnych szacunków ma objąć między 80 a 200 osób - podały media. Wymianę uzgodniono podczas szczytu czwórki normandzkiej w Paryżu 9 grudnia. Nie znane są jednak oficjalne dane ani szczegóły tego przedsięwzięcia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Europa Wschodnia wojna na Ukrainie Donbas Europa Rosja