Redakcja Polska

Polacy w Tajlandii niosą pomoc potrzebującym na Phuket

22.04.2020 12:43
Grupa Polaków zorganizowała zbiórkę pieniędzy na pomoc tajskim rodzinom poszkodowanym w wyniku epidemii koronawirusa i związanego z nim kryzysu, który dotknął wyspę Phuket. Mieszkańcy wyspy żyją głównie z turystyki, a ta - w zawiązku z pandemią - praktycznie zupełnie ustała. Z powodu zamknięcia kraju, dzielnic oraz wszystkich usług na wyspie, tysiące osób straciło swoją pracę i źródło utrzymania.
Przekazywanie darów potrzebującym na Phuket
Przekazywanie darów potrzebującym na PhuketFot.: Piotr Pająk/Archiwum prywatne

Piotr Pająk prowadzi w serwisie YouTube kanał "Podróże Wojownika", na którym opisuje życie na Phuket w Tajlandii.

Razem ze swoimi przyjaciółmi zorganizował zbiórkę pieniędzy by pomóc tajskim rodzinom, które stanęły w obliczu ogromnego kryzysu. - Phuket żyje głównie z turystyki, gdzie pracują lokalni mieszkańcy. W ciągu 5 dni na naszą zrzutkę ludzie wpłacili równowartość ponad 65 tys złotych - poinformował Polskie Radio dla Zagranicy . - Każdego dnia rozdajemy od 500-1000 obiadów, dodatkowo robimy paczki z suchą żywnością dla rodzin z najbiedniejszych rejonów. Dostarczyliśmy również maseczki do lokalnego szpitala, planujemy również pomóc dzieciakom z domu dziecka. - tłumaczył Pająk.

Jednak jak zaznacza Piotr Pająk tych, którym niezbędna jest pomoc, jest znacznie więcej. Podróżnik zachęca do udziału w zbiórce, która dostępna jest w serwisie zrzutka.pl.

>>>Bezpośredni link do akcji dostępny jest pod tym adresem<<<

dad