Polskie Radio
Section05
Tajlandia

Dzieje Tajlandii, kraju zawsze wolnego

Do 1949 r. ten kraj określano nazwą Syjam, dziś to "państwo Tajów" - czyli Tajlandia, którą corocznie odwiedza 16 mln turystów. Tajowie przybyli na te tereny z południowo-zachodnich Chin w X wieku. Zasymilowali żyjących tu Khmerów, od których przejęli buddyzm. Historię tego kraju przybliża książka "Dzieje Tajlandii", którą napisali Chris Baker i Pasuk Phongpaichit.    
Zobacz więcej na temat:  Tajlandia Azja Bangkok Katarzyna Kobylecka

Polacy w Tajlandii niosą pomoc potrzebującym na Phuket

Grupa Polaków zorganizowała zbiórkę pieniędzy na pomoc tajskim rodzinom poszkodowanym w wyniku epidemii koronawirusa i związanego z nim kryzysu, który dotknął wyspę Phuket. Mieszkańcy wyspy żyją głównie z turystyki, a ta - w zawiązku z pandemią - praktycznie zupełnie ustała. Z powodu zamknięcia kraju, dzielnic oraz wszystkich usług na wyspie, tysiące osób straciło swoją pracę i źródło utrzymania.
Zobacz więcej na temat:  Tajlandia koronawirus akcja charytatywna

Statek "Costa Fortuna" nie wpuszczony do Tajlandii. Na pokładzie stu Polaków

Na pokładzie statku wycieczkowego "Costa Fortuna", który nie został wczoraj wpuszczony do portów w Tajlandii, jest około stu Polaków. Takie informacje przekazuje na swoim profilu na Facebooku biuro podróży Polviet Travel, które jest organizatorem lądowych wycieczek dla 75 osób płynących tym statkiem. Organizatorem samego rejsu jest armator statku Costa, który posiada dokładne dane o pasażerach.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Tajlandia