Polskie Radio
Section05
Tajlandia

Kambodża: pożar kasyna hotelowego. Ludzie uwięzieni w budynku. Zginęło 10 osób

Co najmniej 10 osób zginęło, a 30 zostało rannych w pożarze, który wybuchł w kasynie w miejscowości Poipet w Kambodży, przy granicy z Tajlandią. W czasie kiedy doszło do tragedii na miejscu znajdowało się około czterystu osób. Lokalne media informują, że w kasynie byli również obcokrajowcy. Ranni zostali przewiezieni do szpitali znajdujących się w Tajlandii.
Zobacz więcej na temat:  Azja Kambodża Tajlandia pożar ŚWIAT

"Niebiańska plaża" z nieziemską muzyką i młodym Leonardem DiCaprio

W 2000 roku grany przez Leonarda DiCaprio Richard, główny bohater filmu "Niebiańska plaża", postawił pierwsze kroki w zatoce Maya Bay w Tajlandii. Produkcja przeszła bez większego echa, jeśli nie liczyć faktu, że tajlandzka plaża, z powodu tłumu turystów, którzy się na niej pojawili, musiała zostać zamknięta.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA FILM Aleksandra Jasińska Tajlandia muzyka elektroniczna Podróże z Czwórką Oliwia Krettek Leonardo DiCaprio

Alicja Góralczyk de Ixtlapale: podróżuję z polską flagą przez kontynenty

Alicja Góralczyk de Ixtlapale z polską flagą w walizce przemierzyła kontynenty w poszukiwaniu mądrości życiowej. Napisała książkę „Alicja w krainie Tajów”, jednak miłość swojego życia spotkała na ulicach Warszawy. Z mężem zamieszkała w Meksyku. Ale przyznaje, że „na wakacje jeździ się do Polski”.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Polonia flaga Dzień Flagi i Dzień Polonii 3 Maja Meksyk Tajlandia POLSKA Małgorzata Frydrych

Tajlandia wprowadzi nową opłatę turystyczną dla gości z zagranicy. Podano termin

Tajlandia zapowiedziała pobieranie od kwietnia nowej opłaty w wysokości 300 batów (9 dolarów) od każdego zagranicznego turysty. Jak zapewnia Urząd Turystyki tego kraju, wpływy z opłaty przeznaczone zostaną na rozwój atrakcji turystycznych i ubezpieczenie wypadkowe dla obcokrajowców, którzy nie są w stanie sami pokryć kosztów ew. leczenia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tajlandia turystyka opłaty

"Wszystkiego najlepszego" w melodiach z dalekich krain!

Skoro spotykamy się w roku 2022 po raz pierwszy, to nie wypada nie życzyć sobie z tej okazji wszystkiego najlepszego!" - mówi Krzysztof Dziuba, zapraszając nas na muzyczną podróż po Europie, Kaukazie i Azji! Noworoczne i bożonarodzeniowe (wszak obchodzimy dziś Boże Narodzenie obrządku wschodniego!) życzenia sączyły się dźwiękami z Tajlandii, Ukrainy, Gruzji, Indonezji i Filipin.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Krzysztof Dziuba Boże Narodzenie prawosławie Ukraina Gruzja Tajlandia Indonezja Filipiny