Polskie Radio
Section05
Tajlandia

Alicja Góralczyk de Ixtlapale: podróżuję z polską flagą przez kontynenty

Alicja Góralczyk de Ixtlapale z polską flagą w walizce przemierzyła kontynenty w poszukiwaniu mądrości życiowej. Napisała książkę „Alicja w krainie Tajów”, jednak miłość swojego życia spotkała na ulicach Warszawy. Z mężem zamieszkała w Meksyku. Ale przyznaje, że „na wakacje jeździ się do Polski”.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Polonia flaga Dzień Flagi i Dzień Polonii 3 Maja Meksyk Tajlandia POLSKA Małgorzata Frydrych

Tajlandia wprowadzi nową opłatę turystyczną dla gości z zagranicy. Podano termin

Tajlandia zapowiedziała pobieranie od kwietnia nowej opłaty w wysokości 300 batów (9 dolarów) od każdego zagranicznego turysty. Jak zapewnia Urząd Turystyki tego kraju, wpływy z opłaty przeznaczone zostaną na rozwój atrakcji turystycznych i ubezpieczenie wypadkowe dla obcokrajowców, którzy nie są w stanie sami pokryć kosztów ew. leczenia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tajlandia turystyka opłaty

"Wszystkiego najlepszego" w melodiach z dalekich krain!

Skoro spotykamy się w roku 2022 po raz pierwszy, to nie wypada nie życzyć sobie z tej okazji wszystkiego najlepszego!" - mówi Krzysztof Dziuba, zapraszając nas na muzyczną podróż po Europie, Kaukazie i Azji! Noworoczne i bożonarodzeniowe (wszak obchodzimy dziś Boże Narodzenie obrządku wschodniego!) życzenia sączyły się dźwiękami z Tajlandii, Ukrainy, Gruzji, Indonezji i Filipin.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Krzysztof Dziuba Boże Narodzenie prawosławie Ukraina Gruzja Tajlandia Indonezja Filipiny